“Росатом” диверсифікує свої інвестиції в уран в Африці.
Росія прагне захопити уранові активи в Нігері, якими володіє державна французька компанія, що є ще одним викликом західним інтересам в Африці.
Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.
Російська державна ядерна компанія “Росатом” контактувала з військовою владою Нігеру щодо придбання активів, які належать французькій Orano SA, повідомляє джерело в Москві.
Західний дипломат, який працює в регіоні, сказав, що переговори, швидше за все, зосереджені навколо дозволів на видобуток корисних копалин. За даними Всесвітньої ядерної асоціації, у 2022 році на Нігер припадало близько 4% світового виробництва уранових шахт.
Після державного перевороту в липні 2023 року, в результаті якого було усунено прозахідного лідера, Нігер став останньою в низці африканських країн, які опинилися під управлінням військових та налагодили тісніші зв’язки з Росією у сфері безпеки.
Це відкрило шлях для Москви отримати доступ до гірничодобувних інтересів.
“Росія посилює свої економічні, дипломатичні та військові зв’язки в Африці, в тому числі після перевороту в Нігері, і вони розглядають цю частину світу як стратегічну інвестиційну можливість. Рука об руку, Росатом диверсифікує свої інвестиції в уран в Африці”, — сказав Марк Хіббс, берлінський ядерний аналітик з Фонду Карнегі за міжнародний мир.
Незрозуміло, скільки активів “Росатом” шукає в Нігері, і людина в Москві охарактеризувала дискусії як такі, що перебувають на ранній стадії, яка ще не досягла стадії переговорів, і умови будь-якої передачі ще не визначені.
Відомо, що французька компанія Orano має контрольні пакети акцій в компаніях-операторах Somair, відкритої шахти, Cominak, нині закритої підземної шахти, і проекту Imouraren, який було призупинено з 2015 року.
Міжнародне агентство з атомної енергетики знає про потенційну передачу уранових активів у Нігері, сказав дипломат ООН, не уточнюючи, яка організація може бути причетна.
У березні Пентагон заявив, що офіційні особи США відвідали Нігер, щоб висловити занепокоєння щодо “потенційних відносин” африканської країни з Росією та Іраном.
Коментувати