Німеччина замовить понад 100 нових танків Leopard для стримування Росії, – Reuters


Німеччина замовить понад 100 нових танків Leopard для стримування Росії, - Reuters

Архівне фото: Німеччина замовить понад 100 нових танків Leopard (knds com) Автор: Дмитро Браславський

Німеччина планує замовити 105 танків Leopard 2A8 та витратить на це майже 3 млрд євро. Це необхідно в рамках плану НАТО щодо стримування Росії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

При цьому проект все ще потребує схвалення парламенту. Бундесвер розраховує отримати ці танки в період із 2027 по 2030 рік.

Видання зазначає, що частина танків буде використана для оснащення німецької бригади у Литві. Її створювали у рамках плану НАТО щодо стримування Росії.

У документі зазначається, що більша частина закупівлі не була профінансована, оскільки в регулярному бюджеті та спеціальних фондах у 100 мільярдів євро, створених після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, було недостатньо грошей.

Тому Міністерство оборони Німеччини просить надзвичайних фінансових повноважень на цю закупівлю.

Що відомо про цей танк

Leopard 2A8 є найновішою модифікацією німецького головного бойового танка Leopard 2.

Він оснащений сучасним броньовим покриттям, покращеною системою активного захисту та потужнішим двигуном, що значно збільшує його бойову ефективність та виживання на полі бою. Танк обладнаний удосконаленою системою управління вогнем та тепловізійними прицілами, що дозволяє вести точну стрілянину в будь-яких погодних умовах та у нічний час.

У Leopard 2A8 також включені новітні технології зв’язку та управління, що забезпечують інтеграцію у мережі управління військами. Ця модель призначена для виконання широкого спектра бойових завдань, включаючи боротьбу з бронетехнікою супротивника, підтримку піхоти та участь у асиметричних конфліктах.

Німеччина готується до можливої ​​війни

Після вторгнення в Україну низка країн Заходу почали інвестувати у свою безпеку, зокрема й Німеччина.

Нещодавно її уряд розробив план дій у разі війни. Він включає пункти про евакуацію населення і призов людей на військову службу.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua