Посли ЄС різко розкритикували Орбана за поїздки до Росії та Китаю з “мирною місією”, – ЗМІ


Посли ЄС різко розкритикували Орбана за поїздки до Росії та Китаю з "мирною місією", - ЗМІ

Фото: прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан (Getty Images) Автор: Тетяна Степанова

Посли країн-членів Європейського Союзу на зустрічі в Брюсселі у середу, 10 липня, гостро критикували прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана за поїздки до Росії та Китаю з “мирною місією”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Europa Press.

Як повідомили виданню дипломатичні джерела, зустріч послів Євросоюзу тривала дві години. На ній учасники дали зрозуміти представнику Угорщини, що не довіряють поясненням Будапешта і вважають дії Орбана порушенням правил.

Зазначається, що лише одна делегація, Словаччини, ухилилася від виступу, тоді як решта послів втрутилися, щоб висловити свій гнів у зв’язку з серією поїздок, які відбулися з початку головування Угорщини у ЄС 1 липня.

За інформацією джерел, зустріч не завершилася прийняттям рішень і посли ЄС не обговорювали конкретних заходів у відповідь, хоча кілька країн окремо вивчають бойкот неформальних зустрічей на рівні міністрів, які Угорщина запланувала на своїй території протягом семестру.

Своєю чергою представник Угорщини заявив, що Орбан дуже чітко дав зрозуміти під час свого турне, що він подорожував лише як прем’єр Угорщини, а не від імені ЄС, і що “він зробив це в інтересах оцінки можливостей можливого припинення вогню”.

Турне Орбана

Нагадаємо, 2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відвідав Київ та зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Там він запропонував, щоб Україна припинила вогонь перед початком мирних переговорів з РФ.

А вже 5 липня Орбан приїхав до Москви, де провів переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. При цьому у ЄС заявили, що не надавали мандату угорському прем’єру на поїздку до Росії.

Окрім того, 8 липня глава угорського уряду також відвідав Китай зі своєю “мирною місією”.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua