Ілюстративне фото: в НСЗУ пояснили, як заключати декларацію для дітей (Getty Images) Автор: Наталія Кава
Наразі в Україні майже кожна людина має свого сімейного лікаря. Однак за дітей, віком до 14 років, декларацію з дітьми підписують батьки.
Про те, як це правильно зробити – читайте у матеріалі РБК-Україна.
При підготовці матеріалу використовувалися джерела: портал Дія, сайт НСЗУ, сайт Кабінету міністрів.
Зміст
- Навіщо потрібна декларація з лікарем
- Як укласти декларацію дитини
- Чи мають дитина і батьки обслуговуватися в одному закладі чи в одного лікаря
- Чи буде лікар приїжджати на виклики до дитини додому
Навіщо потрібна декларація з лікарем
Декларація з лікарем є одним з надійних варіантів захисту здоров’я дитини. Саме декларація дає доступ до безоплатної медичної допомоги за Програмою медичних гарантій. Станом на сьогодні 6,7 млн дітей мають декларацію з лікарем.
Варто зауважити, що декларацію можна укласти або з педіатром, або з сімейним лікарем. Але зверніть увагу, що педіатр обслуговує лише дітей до 18 років. Сімейний лікар – дітей і дорослих, терапевт – лише дорослих з 18 років.
Як укласти декларацію дитини
За дітей у віці до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків – присутність всієї родини не обов’язкова. Тато або мама мають взяти з собою свої документи – паспорт, ІПН, свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон.
Якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з вибраним лікарем вона може самостійно.
Чи мають дитина і батьки обслуговуватися в одному закладі чи в одного лікаря
Як дорослі, так і діти можуть обирати заклади й лікарів для свого медичного обслуговування. Якщо вам подобається конкретний педіатр і ви хочете, щоб саме він лікував вашу дитину, ви можете підписати з ним декларацію. Для себе ж ви можете обрати сімейного лікаря або терапевта в будь-якому іншому закладі. А якщо вам зручніше, щоб і ви, і ваша дитина обслуговувалися у одного спеціаліста в одному місці, декларації можна підписати з одним сімейним лікарем для всієї родини. Вибір – записатися до одного лікаря чи різних, залишається за вами.
Чи буде лікар приїжджати на виклики до дитини додому
Виклик сімейного лікаря, терапевта чи педіатра додому є частиною послуг, що надаються на первинному рівні медичної допомоги. Тому лікар, який займається лікуванням дитини, може приїхати додому, якщо виникне така потреба.
Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, як обрати, де знайти та чи можна замінити сімейного лікаря. Також РБК-Україна зверталось до юриста, щоб дізнатись, як ВПО отримати медичну допомогу за новим місцем проживання.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Коментувати