Конгрес США вимагає посилити санкції проти російської нафтосервісної галузі, – FT


Конгрес США вимагає посилити санкції проти російської нафтосервісної галузі, - FT

Ілюстративне фото (Getty Images) Автор: Валерія Поліщук

Двопартійна коаліція в Конгресі США закликала адміністрацію Байдена посилити санкції проти російської нафтосервісної галузі. Законодавці вважають, що чинні заходи дозволяють американській компанії SLB підтримувати військову машину Володимира Путіна.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

Конгрес США також вимагає від Міністерства фінансів і Держдепартаменту пояснити, чому SLB імпортувала в Росію обладнання на 17,5 млн доларів у період із серпня до грудня 2023 року, попри санкції.

Ця заява послідувала за розслідуванням Financial Times, яке показало, що SLB продовжує розширювати свою діяльність у Росії після того, як західні конкуренти пішли.

Законодавці наголошують, що SLB, найбільша у світі нафтосервісна компанія, сприяє фінансуванню російської армії, і вимагають більш жорстких санкцій для обмеження доходів Путіна.

Держдепартамент і SLB поки не дали коментарів, але Казначейство США підтвердило, що продовжує використовувати всі інструменти для скорочення доходів Кремля.

У п’ятницю SLB повідомила про 13-відсоткове зростання прибутку в третьому кварталі.

SLB уже стикалася із санкціями з боку США. У 2015 році компанія визнала свою провину у федеральних звинуваченнях і виплатила 232 млн доларів за участь у торгівлі з Іраном і Суданом.

У 2021 році її американський підрозділ, Cameron International Corporation, погодився виплатити 1,4 млн доларів Міністерству фінансів для врегулювання “очевидних порушень”, пов’язаних із наданням послуг російській компанії “Газпром нефть шельф” для арктичного нафтового проєкту.

Санкції проти Росії

Британія розширила санкції проти Росії. Останні заходи спрямовані на посилення тиску на Москву у зв’язку з конфліктом, що триває в Україні.

Під санкції потрапили Війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту Росії та їх голова Ігор Кирилов. Це рішення було ухвалено на тлі звинувачень у використанні хімічної зброї на українській території.

Також Великобританія вперше запровадила санкції проти судів так званого “тіньового флоту” Росії. Ці судна, такі як “Затока Амурський” та “СКФ Печора”, використовуються для обходу західних нафтових санкцій та транспортування російської нафти до третіх країн.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.

www.rbc.ua