​Конгресмени від Республіканської партії критикують Байдена за запізніле рішення дозволити удари по території Росії

Війну можна було б припинити на вигідних для США та НАТО умовах, якби президент Байден прислухався до порад обох партій в Конгресі, переконаний сенатор Роджер Вікер.

​Конгресмени від Республіканської партії критикують Байдена за запізніле рішення дозволити удари по території Росії

ЗСУ здійснили запуск тактичних балістичних ракет ATACMS з реактивної системи залпового вогню HIMARS

Кілька впливових республіканців у Конгресі розкритикувала адміністрацію президента Байдена за те, що вона місяцями зволікала, щоб дозволити Україні використовувати американську зброю великої дальності по цілях на території Росії.

Про це повідомляє Politico.

Повідомлення про зняття обмежень щодо використання ATACMS «не виправдовує навмисне повільне надання адміністрацією засобів і допомоги, давно дозволених Конгресом для використання проти незаконної агресії Путіна», сказав високопоставлений член Комітету Сенату зі збройних сил сенатор Роджер Вікер.

«Цей руйнівний конфлікт можна було б припинити на вигідних для США та НАТО умовах, якби пан Байден прислухався до порад обох партій більшості в Палаті представників і Сенаті», – додав він.

Голова комітету з розвідки Палати представників Майк Тернер також розкритикував Байдена через затримку, назвавши новий крок «давно назрілим».

«Президенту Байдену слід було прислухатися до благань президента Зеленського набагато раніше, – заявив він. – Президент Байден продовжує накладати обмеження на Україну, які заважають українцям захищатися і перешкоджають завершенню цього конфлікту».

Удари далекобійною зброєю країн НАТО по території Росії

  • Негласна заборона на використання далекобійної зброї західного зразка по цілях на території РФ існувала з часу, коли Україна почала отримувати від партнерів ракети ATACMS та Storm Shadow/SCALP.
  • Весною 2024 року Україна почала публічно вимагати у партнерів дозволу бити західною зброєю по території РФ. Заборона на використання власної далекобійної зброї по території РФ існува
  • Зокрема, президент Володимир Зеленський заявляв, що Україні не можна забороняти використовувати західну зброю проти ворожих об’єктів на території Росії, оскільки вона воює за свій захист, а не за напад. 
  • Наприкінці травня президент США Байден таємно дав Україні дозвіл на удари по території Росії американською зброєю, однак виключно на кордоні з Харківською областю.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав союзників, які постачають зброю Україні, скасувати заборону на її використання для ураження військових об’єктів у Росії.
  • Фінляндія та Швеція дозволили Україні бити своєю зброєю по російській території. 
  • Натомість проти виступили США, Італія, Німеччина. Остання досі відмовляє Україні у поставці крилатих ракет великої дальності Taurus. Уряд Бельгії заявив, що передані країною винищувачі F-16 Україна повинна використовувати лише на власній території. 
  • Президент Європейської комісії Жозеп Боррель заявив, що кожна держава ЄС сама вирішуватиме, чи давати дозвіл Україні на використання своєї зброї вглиб території Росії. 
  • 19 вересня Європарламент ухвалив резолюцію, у якій закликав дозволити Україні бити західною зброєю вглиб Росії. 
  • 17 листопада ряд американських медіа повідомив, що президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по території Росії за допомогою американських далекобійних ракет.
  • У своєму зверненні у неділю, 17 листопада, президент Володимир Зеленський заявив, що одним з пунктів Плану перемоги є «далекобійність для нашої армії» і додав, що «удари не наносяться словами. Такі речі не анонсуються. Ракети скажуть самі за себе». 
  • Син Трампа назвав “імбецилами” тих, хто дав дозвіл Україні бити по Росії далекобійними ракетами. 

lb.ua