Індія може суттєво збільшити закупівлі американської нафти та газу на тлі заяв експрезидента США Дональда Трампа про максимальне нарощування видобутку енергоресурсів. Про це повідомив міністр нафти Індії Хардіп Сінгх Пурі, повідомляює “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Reuters.
Що заявила Індія?
Хардіп Сінгх Пурі зазначив, що енергетичне співробітництво між Індією та США може стати ще інтенсивнішим, оскільки збільшення експорту американської нафти позитивно вплине на світовий ринок.
“Є висока ймовірність зростання закупівель енергоносіїв між Індією та США. Ми вітаємо вихід більшої кількості американських енергоносіїв на ринок”, – сказав він.
Міністр також наголосив, що наразі на ринку немає дефіциту нафти, але стабільність цін залишається важливим фактором.
Заяви Дональда Трампа
20 січня Дональд Трамп оголосив надзвичайну ситуацію у сфері енергетики, пообіцявши поповнити стратегічні резерви США та експортувати американські енергоресурси на глобальний ринок. У своїй промові після складання присяги він назвав енергетичні ресурси США “рідким золотом”, яке сприятиме економічному підйому країни.
Вплив санкцій на Індію
Індія, яка імпортує понад 80% своєї нафти, зазнала серйозного впливу через зростання світових цін на енергоносії та транспортних ставок. Це стало наслідком масштабних санкцій, запроваджених Вашингтоном проти російських страховиків, танкерів та виробників нафти.
Попри це, Індія стала найбільшим покупцем російської морської нафти зі знижкою після того, як Європейський Союз відмовився від російського імпорту через вторгнення в Україну. У 2023 році понад третина імпорту нафти Індією припадала на Росію. Однак нові обмеження з боку США змушують країну поступово повертатися до традиційних постачальників, таких як країни Близького Сходу.
Торгівля з Росією та міжнародний імідж
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Індія значно збільшила обсяги торгівлі з РФ, зокрема імпорт нафти. Ці закупівлі, за оцінками експертів, сприяють фінансуванню російської військової машини.
Водночас за даними січневого опитування Центру Разумкова, Індія потрапила до списку “ворожих країн” для українців разом із Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.
Що далі?
Заяви Трампа можуть стати поштовхом для збільшення енергетичної співпраці між Індією та США. Однак політичні та економічні санкції залишаються значним фактором, який впливає на рішення Індії щодо імпорту енергоносіїв. У США нафтосервісну компанію SLB змушують піти з Росії через санкції.
США можуть запровадити обмеження на експорт нафти до Китаю.
Коментувати