Європейська комісія закликає до повної енергетичної незалежності від Росії

Війна Росії проти України продемонструвала, що енергетична безпека є невід’ємною частиною загальної безпеки Європи.

Дан Йоргенсен
Європейська комісія закликає до повної енергетичної незалежності від Росії

Війна Росії проти України продемонструвала, що енергетична безпека є невід’ємною частиною загальної безпеки Європи. Саме тому країни ЄС мають повністю позбутися залежності від російських енергоресурсів, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на LRT.

Синхронізація Балтійських країн з енергосистемою ЄС

Під час пресконференції в Брюсселі, присвяченої захисту критичної енергетичної інфраструктури, Йоргенсен наголосив, що відключення Литви, Латвії та Естонії від енергомережі Росії та їх підключення до системи ЄС стало важливим кроком у зміцненні енергетичної безпеки регіону.

“Синхронізація була успішно реалізована на 10 місяців раніше, ніж планувалося. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям і відданості справі”, – заявив Йоргенсен.

За його словами, це рішення сприяє зниженню цін на електроенергію в Європі та підсилює незалежність енергосистеми регіону від Кремля.

Енергетична політика як складова безпеки Європи

Йоргенсен підкреслив, що відмова від російських енергоресурсів є стратегічним завданням для Європейського Союзу.

“Енергетична політика – це також політика безпеки. Ми опинилися в жахливій ситуації, коли Росія жорстоко напала на Україну, і це впливає на всіх. Ми повинні бути на 100% незалежними від російських енергоресурсів та її енергетичних систем”, – наголосив він.

Фінансування синхронізації та перспективи енергетичної інтеграції

Чиновник також зазначив, що процес синхронізації енергосистем Балтійських країн із ЄС відкриває нові можливості для всього регіону.

“1,2 мільярда євро – це значна сума, але вона вкладена у спільну справу, що стосується всіх нас. Синхронізація допоможе покращити інтеграцію європейських енергосистем, сприятиме декарбонізації, зробить нас більш конкурентоспроможними. Ми повинні працювати над зниженням цін на електроенергію – це важливо як для бізнесу, так і для домогосподарств”, – заявив представник ЄК.

За інформацією LRT, загальні інвестиції у проєкт синхронізації енергосистем Балтійських країн і Польщі перевищують 1,6 мільярда євро, з яких 1,2 мільярда євро виділено з фондів ЄС.

Курс на остаточний розрив із російською енергосистемою

Нагадаємо, що в грудні 2024 року Дан Йоргенсен в інтерв’ю Politico заявив, що одним із ключових пріоритетів його роботи є розробка плану, який дозволить остаточно розірвати енергетичні зв’язки ЄС з Росією.Ця ініціатива є частиною загальної стратегії Європейського Союзу, спрямованої на зміцнення енергетичної незалежності та безпеки континенту.

Також ми писали що Європейська комісія запроваджує компенсаційні мита на китайські електрокари.