Міноборони Польщі: сусідні з Росією країни не повинні відправляти миротворців в Україну

Польща виступила проти відправки миротворчих контингентів до України з боку країн, що межують із Росією.

Владислав Косіняк-Камиш
Міноборони Польщі: сусідні з Росією країни не повинні відправляти миротворців в Україну

Польща виступила проти відправки миротворчих контингентів до України з боку країн, що межують із Росією. У Варшаві вважають, що така ініціатива може спровокувати небажані наслідки та ескалацію, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Polsat News.

Чому Варшава проти миротворчої місії?

За словами польського міністра, участь у стабілізаційній місії країн, що межують із РФ, може викликати провокації та загострити ситуацію.

“Жодна країна, яка має спільний кордон із Росією, не повинна брати участі у такій місії, адже це може легко призвести до провокацій”, — наголосив Косіняк-Камиш.

Окрім того, він спростував чутки про можливе створення франко-британської миротворчої коаліції, зазначивши, що на сьогодні жодна країна не планує відправляти війська до України.

Позиція Польщі та її роль у допомозі Україні

Міністр також підтвердив, що Польща не планує відправляти своїх миротворців в Україну. На його думку, країна вже перебуває під ризиком гібридних атак і має зосередитися на інших важливих завданнях.

“Польща однозначно не направляє і не направить війська в Україну, хочу це чітко заявити”, — підкреслив він.

Натомість Варшава продовжить виконувати свою ключову роль як логістичний хаб для України, а в перспективі може стати інфраструктурним центром для відбудови країни після війни.

Міжнародні позиції щодо миротворчої місії в Україні

Польща вже не вперше наголошує, що не буде надсилати своїх військових до України. Раніше цю позицію озвучував прем’єр-міністр Дональд Туск, підтвердивши, що Варшава продовжить логістичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку України.

Водночас у Великій Британії прем’єр-міністр Кір Стармер заявив, що Лондон готовий розглянути можливість розміщення британських військ в Україні для забезпечення дотримання мирної угоди, якщо така буде підписана.

Крім того, парламент Нідерландів ухвалив резолюцію, яка передбачає можливість розгортання миротворчих сил у разі укладання мирного договору між Україною та Росією.

Висновки

Польща чітко заявила, що не буде відправляти миротворців в Україну, вважаючи це небезпечним кроком, що може призвести до провокацій. Натомість Варшава продовжить свою стратегічну підтримку України через логістичні та фінансові механізми.

Попри те, що Британія та Нідерланди розглядають можливість миротворчої місії, поки що немає жодних офіційних коаліцій або ухвалених рішень щодо розміщення міжнародних військ на території України.

Нагадаємо що чисельність армії Польщі перевищила 200 тисяч.