США ініціюють повернення депортованих українських дітей як жест довіри з боку РФ

Адміністрація Дональда Трампа розглядає повернення незаконно депортованих українських дітей з Росії як один із основних кроків для відновлення довіри між сторонами в контексті припинення війни.

Майкл Волц
США ініціюють повернення депортованих українських дітей як жест довіри з боку РФ

Адміністрація Дональда Трампа розглядає повернення незаконно депортованих українських дітей з Росії як один із основних кроків для відновлення довіри між сторонами в контексті припинення війни. Про це заявив радник Білого дому з питань національної безпеки Майк Волц в інтерв’ю CBS News, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на CBS News.

Діти як предмет переговорів

За словами Волца, президент Трамп обговорював із лідерами обох сторін не лише питання обміну полоненими, а й долю українських дітей, вивезених до РФ у рамках політики примусової русифікації. Після відповідних розмов, за його словами, уже відбувся обмін майже 200 полоненими.

“Мова йде про повернення дітей як про один із найважливіших кроків у формуванні довіри”, — наголосив Волц.

Чому повернення дітей стало пріоритетом

Журналісти CBS уточнили, що йдеться про тисячі українських дітей, яких Росія вивезла з окупованих територій, змінила їм документи та передала в прийомні родини або інтернати на території РФ.

“Іран не повинен мати бомбу. Ми не можемо дозволити їм перейти до озброєння і створення ядерного арсеналу. Цього не може статися, і цього не станеться”, – підкреслив посадовець.

Міжнародний кримінальний суд у 2023 році визнав такі дії воєнним злочином і видав ордери на арешт Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Діалог триває

Майк Волц додав, що попри складну ситуацію, контакти між сторонами існують:

“Ще кілька місяців тому здавалося, що війна зайшла в глухий кут. Але тепер представники України та Росії вже перебувають у одному приміщенні й ведуть перемовини. Ми бачимо прогрес, і питання дітей — одне з головних”.

На запитання журналістів щодо того, чи буде повернення дітей обов’язковою умовою для подальших домовленостей, Волц відповів:

“Так. Ми обговорюємо низку довірчих заходів. Це один із них”.

Навколо теми: суперечка щодо ініціативи документування злочинів

Нещодавно ЗМІ, зокрема The Washington Post, повідомили, що адміністрація Трампа призупинила фінансування ініціативи, яка фіксувала злочини РФ, зокрема базу даних про депортацію дітей. Але Держдепартамент США спростував цю інформацію, запевнивши, що жодні дані не були втрачені.

Що далі?

Повернення депортованих дітей може стати символічним і практичним кроком у досягненні перемир’я. Проте США дають зрозуміти, що чекають на реальні дії з боку Москви, перш ніж рухатися далі в переговорах.

У центрі цього процесу — не лише геополітика, а й долі тисяч невинних дітей, відірваних від батьків та Батьківщини.

Раніше Трамп назвав американські ЗМІ “корумпованими та незаконними”.