“Єдиний спосіб змусити Росію вести серйозні переговори – це посилити на неї тиск”.
Кая Каллас
Високий представник Європейського союзу Кая Каллас сподівається, що 17-й пакет санкцій для Росії буде розглянутий міністрами закордонних справ країн-членів ЄС на засіданні у травні.
Про це вона повідомила на пресконференції по завершенню засідання Ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі, передає “Інтерфакс-Україна”.
За словами Каллас, питання посилення санкцій розглядалося міністрами в контексті тиску на РФ.
“Зараз ми працюємо над 17-м пакетом… Там є також тіньовий флот і різні елементи, щоб зібрати їх разом для Ради закордонних справ у травні”, – зазначила Каллас.
Вона також розповіла, що питання України було першим на порядку денному засідання.
“Зрозуміло, що всі країни-члени хочуть миру. Пам’ятайте, у нас було 27 країн, які підтримали припинення вогню. Крім того, Україна ще місяць тому погодилася на безумовне припинення вогню. І все ж ми бачимо, що тільки Росія хоче війни, тому що ми бачимо найбільш смертоносну атаку вчора, авіаудар по Сумах на вихідних. І видно, що вони (росіяни) гальмують (процес) і зовсім не хочуть миру”, – наголосила Каллас.
Вона додала, що єдиний спосіб змусити Росію вести серйозні переговори – це посилити на неї тиск. Каллас зазначила, що міністри також обговорили військову допомогу Україні.
“Зрозуміло, що ми є найбільшим постачальником військової допомоги. Ми також є найбільшим постачальником або покупцем оборонної промисловості України та найбільшим прихильником оборонної промисловості. І ми маємо місію з підготовки українських військових”, – нагадала вона.
Стосовно ініціативи ЄС надати України 2 млн боєприпасів, Каллас повідомила, що вже досягнуто двох третин цієї цілі. “Ми ще не маємо 100%, але нам точно потрібно рухатися вперед. Отже, переважна більшість держав-членів погоджується, що нам потрібно зробити більше”, – констатувала вона.
Відповідаючи на запитання, коли саме ці боєприпаси можуть бути доставлені України, Каллас сказала: “Як можна скоріше – це коротка відповідь, тому що їм це потрібно зараз. Їм потрібні боєприпаси, засоби протиповітряної оборони”.
Вона також підтвердила рекомендації країнам-кандидатам у члени ЄС не відвідувати Росію на 9 травня.
“Ми дуже чітко зазначили, що ми не хочемо, щоб будь-яка країна-кандидат взяла участь у заходах 9 травня у Москві”, – сказала вона.
- У березні Євросоюз продовжив санкції проти Росії ще на 6 місяців.
- Країни G7 також застерегли Росію щодо нових санкцій у разі, якщо Кремль не погодиться на припинення вогню в Україні.
Коментувати