США можуть найближчим часом вийти з процесу посередництва у мирному врегулюванні війни між Росією та Україною. Про це заявив сенатор Марко Рубіо під час візиту до Парижа після зустрічі з представниками європейських країн та українською делегацією. За його словами, якщо протягом кількох днів не буде чітких ознак реального прогресу, Сполучені Штати припинять участь у переговорах. Повідомляє сайт Kirovograd.net з посиланням на сайт Reuters.
Рубіо наголосив, що президент Дональд Трамп і надалі підтримує ідею мирної угоди, але водночас має інші глобальні пріоритети. Він підкреслив, що США не мають наміру розтягувати зусилля на невизначений термін і очікують визначеності в найближчі дні. Якщо стане зрозуміло, що прогрес можливий, Штати залишаться в процесі. В іншому випадку — увагу буде перенесено на інші напрями.
Політик заявив, що Трамп уже витратив значну кількість часу та ресурсів на це питання, однак назвав ситуацію недостатньо перспективною без негайного поступу. За його словами, є інші міжнародні проблеми, які вимагають не меншої уваги.
Зустріч, що відбулася в Парижі 17 квітня, об’єднала делегації з України, США, Великої Британії, Німеччини та Франції. Обговорення стосувалися шляхів припинення війни, яку веде Росія проти України. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що в рамках цієї зустрічі був створений новий переговорний формат, який, на його думку, матиме високу ефективність.
Домовленості передбачають продовження переговорів у Лондоні. Президент Франції Емманюель Макрон провів окрему зустріч із Рубіо та спеціальним представником Трампа Стівом Віткоффом, де також обговорювали ситуацію в Україні. Крім того, Рубіо мав телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.
У той самий день Дональд Трамп заявив, що припинення вогню може бути досягнуто найближчим часом. Він також зазначив, що очікує зв’язку від Москви щодо нещодавньої пропозиції.
Нагадаємо, що раніше ми повідомляли про зустріч, яка відбулася 17 квітня в Парижі за участю представників США, України, Великої Британії, Німеччини та Франції.
Коментувати