Франція розробляє свою версію реактивної системи залпового вогню (РСЗВ), яка повинна стати конкурентом американському HIMARS. Однак, незважаючи на багатообіцяючі плани, виникли певні труднощі, які ще потребують вирішення, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Challenges.
Перші кроки щодо створення французької РСЗВ, що отримала назву Foudre (у перекладі з французької — “Блискавка”), були зроблені компанією Turgis Gaillard, відомою своєю розробкою БПЛА Aarok.
Технічні труднощі та старе шасі
Наразі Foudre перебуває на початковій стадії розробки, а сама система стикається з проблемами фінансування. Для реалізації проекту не вистачає коштів, і через це для монтажу пускової системи було обрано старе шасі TRM 10000 від Renault, яке використовувалося ще з 1985 року. Хоча це шасі досі є на озброєнні французької армії, очікування полягало в тому, що нова система буде оснащена сучасними компонентами.
Проблеми з ракетами для РСЗВ
Ще однією серйозною проблемою є відсутність у Франції необхідних ракет для нової РСЗВ. Для того, щоб конкурувати з HIMARS, французи повинні мати високоточні ракети з дальністю 80, 150, 300 і навіть 500 км. Уряд Франції планує використати ракети, що розробляються європейськими компаніями, такими як MBDA та Safran, а також співпрацювати з Ariane Group і Thales.
Однак ці ракети ще не пройшли випробування, і тому невідомо, коли Foudre зможе використовувати їх. До цього часу, ймовірно, Франція буде змушена закуповувати ракети у Індії для свого нового винищувача “Блискавка”.
HIMARS і його переваги
Американська HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) — це високомобільна артилерійська система, яка використовує високоточні ракети, здатні вражати цілі на відстані до 80 км. Ракети ATACMS можуть уражати об’єкти на відстані до 300 км, що робить HIMARS надзвичайно ефективним на полі бою.
Основною перевагою HIMARS є його мобільність, оскільки система встановлена на колісному шасі. Це дозволяє швидко змінювати позиції після завдання удару, уникати відповідного вогню від противника. HIMARS довів свою ефективність, зокрема, під час бойових дій в Україні.
Французька версія, Foudre, має великий потенціал, але й досі стикається з рядом викликів, які потрібно вирішити для того, щоб повністю наздогнати або перевершити аналогічні системи на світовому ринку.
Нагадаємо, Франція почала головувати в Радбезі ООН.
Коментувати