Опитування показало підтримку заборони “Альтернативи для Німеччини” серед німців

У Німеччині близько половини населення висловлює підтримку ідеї заборони ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН), після того, як вона була визнана правоекстремістською.

Ілюстративне фото
Опитування показало підтримку заборони "Альтернативи для Німеччини" серед німців

У Німеччині близько половини населення висловлює підтримку ідеї заборони ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН), після того, як вона була визнана правоекстремістською, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Bild am Sonntag.

Результати опитування щодо заборони АдН

На замовлення газети Bild am Sonntag, інститут громадської думки Insa провів опитування, яке показало, що майже 48% опитаних німців підтримують заборону партії “Альтернатива для Німеччини”. 37% респондентів висловилися проти такого кроку, а 15% не визначилися.

Додатково, 61% опитаних вважають АдН праворадикальною політичною силою, в той час як 31% не погоджуються з такою оцінкою, а 8% не змогли відповісти на це питання.

Розділення думок про наслідки заборони

Щодо можливих наслідків заборони партії, думки розділилися: 35% вважають, що такий крок зміцнить демократію, 39% вважають, що це завдасть шкоди демократичним принципам, 16% вважають, що це не вплине на ситуацію, а 10% не визначилися.

Передумови до заборони АдН

2 травня Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини визнало партію “Альтернатива для Німеччини” правоекстремістською. Це дало спецслужбам доступ до розширених засобів нагляду за діяльністю партії.

Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінгбайль закликав серйозно розглянути питання заборони АдН, зазначивши, що це може бути важливим кроком у боротьбі з ультраправими силами.

Критика з боку США

Додатково, вчора держсекретар США Марко Рубіо розкритикував німецьку владу за рішення визнати “Альтернативу для Німеччини” правоекстремістською партією, звинувативши Берлін у спробах стежити за опозицією. Рубіо назвав це “замаскованою тиранією, а не демократією”.

Раніше стартувало опитування щодо зміни герба та прапора Кропивницького.