У Ватикані 7 травня 2025 року стартував третій у XXI столітті конклав. До участі залучені 133 кардинали з 71 країни. Вони голосуватимуть у Сикстинській капелі до того моменту, поки один із претендентів не отримає дві третини голосів. Повідомляє сайт Kirovograd з посиланням на hromadske.
Під час конклаву кардинали ізольовані від зовнішнього світу. Харчування та побутові умови ретельно регламентовані, щоб виключити витік інформації. Традиція такої ізоляції бере початок з 1274 року, коли Папа Григорій X ввів обмеження на харчування задля пришвидшення виборів.
Голосування відбувається двічі на день. Якщо після 30 турів не буде обрано понтифіка, рішення можуть ухвалити простою більшістю. Про результат повідомляють через дим: чорний — якщо Папу не обрано, білий — якщо обрано. Уперше з 2005 року використовуються також дзвони Базиліки Святого Петра.
Кандидатів кілька, серед них — і українець. 45-річний Микола Бичок із Тернополя, єпископ УГКЦ в Австралії, став кардиналом минулого року за призначенням Папи Франциска. Він — наймолодший учасник конклаву та має право голосу.
Під час поховання Папи Франциска, який помер 21 квітня від інсульту, Бичок заявив, що понтифік підтримував Україну та був обізнаний із ситуацією в країні завдяки українському священнику, який вплинув на нього в Аргентині. Бичок наголосив, що попри певні розбіжності, Папа зробив багато доброго.
Хоча будь-який християнин теоретично може стати Папою, фактично обирають лише неодружених кардиналів. Серед ймовірних кандидатів — П’єтро Паролін, Маттео Дзуппі, Петер Терксон, Луїс Антоніо Тагле та Петер Ерде. Їхня позиція з питань абортів, ЛГБТ, екології, канонічного права та геополітики може визначити курс Католицької церкви в найближчі роки.
Ми вже повідомляли про те, що після смерті Папи Франциска Католицька церква готується до виборів нового понтифіка. Хто з кардиналів має найбільші шанси очолити Ватикан?
Коментувати