​Україна підписала з Японією 56 документів про співпрацю та відбудову, – Шмигаль

Серед них – міжурядові угоди, меморандуми, домовленості між бізнесами та представниками місцевої влади.

​Україна підписала з Японією 56 документів про співпрацю та відбудову, - Шмигаль

Денис Шмигаль і Кісіда Фуміо

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив що під час Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо було підписано 56 документів про співпрацю між Україною та Японією.

Про це він повідомив у Telegram.

“56 документів підписали представники України та Японії в межах Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо. Серед них – міжурядові угоди, меморандуми, домовленості між бізнесами та представниками місцевої влади”, – написав він.

За словами Шмигаля, також було підписано міжурядову конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, що надзвичайно важливо для японського бізнесу, який планує нові проєкти в Україні.

Також було досягнуто більше 10 домовленостей про підтримку відбудови України з потужними японськими організаціями: JICA, JETRO, Експортно-кредитним агентством NEXI та Японським банком міжнародного співробітництва.

Сторони підписали грантові угоди щодо реалізації програм відновлення, а також низку документів між Міністерством аграрної політики України та японськими компаніями, які передбачають надання Україні різної сільгосптехніки та обладнання.

“Міжурядовий меморандум про співробітництво у сфері освіти та технологій. Японія – один із лідерів у цих сферах. Важливо побудувати справжнє партнерство”, – наголосив Шмигаль.

Він додав, що “Нафтогаз України” та Японія домовилися про спільний проєкт у сфері вітроенергетики, а оператор газотранспортної системи України підписав Меморандум щодо підготовки до модернізації газокомпресорних станцій. Підписано й інші документи у сфері енергетики, телекомунікацій, інфраструктурного будівництва та екології.

“Японія вже показала лідерство щодо фінансової підтримки України. Тепер Японія має стати одним з лідерів українського відновлення та інвестицій в нашу економіку”, – резюмував Шмигаль.

Сьогодні прем’єр-міністр України на чолі урядової делегації розпочав візит у Токіо. Він запросив японський бізнес стати частиною українського “економічного дива”.

  • Японія надає Україні фінансову та безпекову підтримку. На повоєнну реконструкцію нашої держави мають виділити близько 100 мільйонів доларів, а майже 400 мільйонів Україна отримала у січні в рамках проєктів Світового банку.
  • Раніше також повідомлялося, що уряд Японії планує частково пом’якшити обмеження на подорожі до України для підприємців.

lb.ua