Китай рішуче виступив проти нових санкцій Європейського Союзу, які були накладені на китайські компанії. Пекін вважає ці дії невиправданими і висловлює жаль через обмеження, накладені на їхні підприємства, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Xinhua.
Речник Міністерства закордонних справ Китайської Народної Республіки Мао Нін коментувала нові санкції під час щоденного брифінгу, зазначивши, що обмеження були введені в контексті санкцій проти Росії, які оголосив Європейський Союз і Велика Британія. Цього разу до санкційного списку потрапили не лише російські, а й китайські та об’єднані арабські еміратські компанії.
Мао зазначила, що Китай завжди виступає за мирні переговори щодо “української кризи”. Вона також підкреслила, що Китай не постачає летальну зброю будь-яким сторонам конфлікту і суворо контролює експорт товарів подвійного призначення.
Китай проти санкцій ЄС: «Подвійні стандарти» в економічній співпраці
Речник китайського МЗС також звернула увагу, що нормальні економічні відносини між китайськими і російськими компаніями не повинні бути порушені. Вона вказала на те, що більшість країн, включаючи європейські держави та США, продовжують вести торгівлю з Росією.
“Європейським країнам слід припинити застосовувати подвійні стандарти в економічній співпраці з Росією і не завдавати шкоди законним інтересам китайських компаній”, — заявила Мао Нін.
Вона також додала, що Китай готовий вжити необхідних заходів для захисту своїх законних прав та інтересів.
Пекін відповідає на санкції ЄС: як Китай реагує на тиск через зв’язки з Росією
Зазначимо, що Китай офіційно не надає Росії військову допомогу в її війні проти України, однак було виявлено численні факти постачання китайськими компаніями комплектуючих, які використовуються для виробництва озброєння в Росії. Крім того, ЗСУ неодноразово захоплювали громадян Китаю, які брали участь у бойових діях на боці Росії.
Минулого року агентство Bloomberg повідомило про підготовку Європейським Союзом нового пакету санкцій, в який включені компанії з Китаю, що підозрюються в розробці та постачанні дронів для Росії.
Китай закликає до справедливого підходу в економічних відносинах із Росією
20 травня 2025 року ЄС затвердив 17-й пакет санкцій проти Росії. В цьому пакеті обмеження стосуються 200 суден російського “тіньового” флоту, а також підприємств із Китаю, що допомагають Росії в оборонній сфері та постачають компоненти для виробництва безпілотників.
Китай вимагає перегляду таких дій, оскільки вважає їх несправедливими і такими, що порушують міжнародні торговельні норми.
Раніше Китай захопив риф Сенді-Кей поблизу військового форпосту Філіппін.
Коментувати