Жінки, які працюють у сфері медицини або фармації, зобов’язані стати на військовий облік. Водночас для решти українок така процедура є добровільною.
Про це повідомляє сайт Kirovograd із посиланням на коментар адвокатки Тетяни Савченко для агентства “УНІАН”. Вона наголосила, що медпрацівниці й фармацевтки прирівнюються у питаннях обліку до чоловіків. За порушення законодавства під час воєнного стану передбачені адміністративні штрафи — від 17 000 до 25 500 гривень.
Процедура відповідальності включає складання протоколу, інформування особи та можливість надати пояснення. Далі ухвалюється рішення про притягнення чи непритягнення до відповідальності.
Обмежень на виїзд за кордон для жінок, які не стали на облік, немає.
Військовозобов’язаними вважаються жінки до 60 років, виняток — представниці вищого офіцерського складу, для яких граничний вік становить 65 років. Особи, які перебувають на обліку, мають проходити медкомісію, а також повідомляти про зміну місця проживання або сімейного стану.
Зняття з обліку можливе лише за визначених умов: досягнення вікової межі, втрата громадянства, смерть або медичні протипоказання.
Також на військовий облік підлягають юнаки з 18 років. Хоча мобілізація стосується їх лише після досягнення 25-річного віку, пройти військово-лікарську комісію вони зобов’язані.
Ми вже повідомляли про те, що студенти старші 25 років можуть втратити право на відстрочку від мобілізації.
Коментувати