В Україні розглядається проєкт урядової постанови, який обмежує можливість онлайн-продаж ліків, дозволяє розміщення пропозицій щодо ліків лише на офіційних сайтах аптек. Про це стало відомо з матеріалів, оприлюднених Держлікслужбою. Якщо документ ухвалять, онлайн-сервіси та маркетплейси, які наразі дозволяють пацієнтам порівнювати ціни на ліки та бронювати їх, не зможуть працювати на поточних умовах. Повідомляє сайт Kirovograd з посиланням на ТСН.ua.
Відповідно до проєкту, інформацію про наявність і ціну медикаментів дозволять розміщувати лише на сайтах аптек, які мають відповідну ліцензію на електронну торгівлю. Цей крок може призвести до обмеження конкуренції, заявляють представники пацієнтських організацій.
Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк зазначає, що близько 18% продажів ліків в окремих аптечних мережах здійснюються через маркетплейси. Саме ці платформи дозволяють користувачам бачити ціни в різних аптеках і обирати найбільш вигідні пропозиції.
За словами Сердюка, у разі заборони прайсагрегаторів, аптеки зможуть самостійно встановлювати ціни без необхідності змагатися за споживача. Він навів приклад онлайн-сервісу ЛІКИ.ЮА, що дозволяє порівнювати ціни у кількох аптеках і здійснювати бронювання зі знижкою до 20%.
У Всеукраїнській раді захисту прав пацієнтів звернулись до Кабінету Міністрів та Держлікслужби із закликом відмовитися від впровадження ініціативи. Таку ж позицію озвучив засновник сервісу ЛІКИ.ЮА Юрій Чертков. Він прогнозує підвищення цін на медикаменти на щонайменше 15% у день набуття чинності обмежень.
На сьогодні проєкт постанови перебуває на етапі громадського обговорення.
Ми вже повідомляли про те, що ціни на комунальні послуги в Україні за рік зросли в середньому на 20,1%
Коментувати