Низка українських банків 15 грудня збільшила курс євро, деякі з них почали продавати валюту за 50 грн. Ця психологічна позначка стала важливим орієнтиром на валютному ринку. Повідомляє сайт Kirovograd з посиланням на «Економічна правда» з посиланням на дані minfin.com.ua.
Згідно з даними порталу minfin.com.ua, такі банки, як «ПУМБ», «Абанк», «Кристалбанк», «Метабанк», «ТАСкомбанк», «БТА Банк» та «Український банк реконструкції та розвитку», вже встановили курс євро на рівні 50 грн. Інші банки поступово наближаються до цієї позначки, що вказує на можливий подальший ріст курсу.
Офіційний курс євро на 15 грудня від Національного банку України становить 49,46 грн. За словами фінансових експертів, зміна курсу валют — це результат підвищеного попиту на євро, зокрема з боку імпортерів і бізнесу.
Незважаючи на те, що офіційний курс євро знизився на 1 копійку у порівнянні з 12 грудня (49,51 грн), на валютному ринку спостерігається певна нестабільність, зокрема через коливання європейської валюти на міжнародних ринках.
Важливо зазначити, що на готівковому «чорному» ринку долар торгувався в межах 42,28 — 42,4 грн, а євро — від 49,66 до 49,85 грн. Банки пропонують наступні курси: «ПриватБанк» продає євро за 48,9 — 49,9 грн, «Ощадбанк» — 49,2 — 49,9 грн, а «ПУМБ» — 49,30 — 50 грн.
