Національна поліція України відкрила кримінальні провадження через затримання в Угорщині співробітників інкасаторської служби АТ «Ощадбанк» та їхнього службового транспорту. Про це повідомляє Kirovograd з посиланням на повідомленя в Нацполіції.
Інформацію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ст. 146 — незаконне позбавлення волі або викрадення людини;
- ст. 147 — захоплення заручників.
У поліції зазначили, що Департамент міжнародного поліцейського співробітництва НПУ звернувся через офіційні канали до Європолу, а також до Податкової та митної служби та правоохоронних органів Угорщини. Наразі тривають слідчі дії.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Київ розглядає можливість ініціювання санкцій проти осіб, причетних до затримання українських громадян. За його словами, Україна також планує скликати представників іноземного дипломатичного корпусу.
«Ми не будемо миритися з подібними діями. Усі відповідальні за утримання українських громадян мають понести відповідальність», — заявив він.
Що відомо про затримання інкасаторів
Пізно ввечері 5 березня в «Ощадбанку» повідомили, що на території Угорщини були затримані два інкасаторські автомобілі з сімома працівниками служби інкасації.
За даними банку, транспортні засоби вдалося відстежити за GPS-сигналом. Вони перебувають у центрі Будапешта неподалік однієї із силових установ країни. За інформацією медіа, автомобілі знаходяться на закритій території Антитерористичного центру Угорщини.
Станом на ранок 6 березня українські консули не отримали доступу до затриманих громадян. Водночас угорські медіа повідомляли, що всіх сімох українців уже вислали з території країни.
Які цінності перевозили інкасатори
У «Ощадбанку» повідомили, що інкасаторські автомобілі перевозили значні суми коштів та цінностей. Йдеться про:
- 40 млн доларів США
- 35 млн євро
- 9 кг золота
За даними банку, транспортування здійснювали в межах угоди з австрійським «Райффайзен Банком». У фінустанові наголосили, що перевезення було оформлене відповідно до міжнародних правил транспортування цінностей та чинних митних процедур Європейського Союзу.
Позиція угорської сторони
У Податковій та митній службі Угорщини заявили, що затримання відбулося через підозру у можливому відмиванні коштів.
За інформацією відомства, серед затриманих є колишній генерал української спецслужби.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто також заявив, що великі суми готівки могли перевозитися через територію країни в інтересах так званої «української військової мафії».
Нагадаємо, що Угорщина затримала інкасаторів «Ощадбанку» з десятками мільйонів доларів: авто виявили на території Антитерористичного центру
