Міжнародний суд видав ордери на арешт командувачів російських військ, які віддавали накази про обстріли Кіровоградщини

Міжнародний суд у Гаазі видав ордери на арешт двох командувачів російських військ, які віддавали накази про обстріли українських територій, в тому числі і Кіровоградщини.

Про це повідомляє Точка доступу з посиланням на пресслужбу СБУ в області

Мова йде про:

  • адмірала Віктора Соколова – командувача чорноморським флотом військово-морського флоту збройних сил РФ;
  • генерал-лейтенанта Сергія Кобилаша – командувача дальньої авіації військово-повітряних сил РФ.

Це вже друге рішення Міжнародного кримінально суду щодо російських воєнних злочинців. Обидва стосуються вищого військово-політичного керівництва РФ. І обидва є результатом системної роботи слідчих СБУ. За кожен злочин, скоєний в Україні, Росія буде відповідати і на полі бою, і в міжнародному трибуналі. Такі злочини не мають строку давності, – заявив Голова СБУ Василь Малюк.

Як встановило розслідування, обидва фігуранти причетні до вчинення воєнних злочинів проти цивільного населення України.

У період з 10 жовтня 2022 до 9 березня 2023 років вони організували масовані ракетні удари по енергетичній інфраструктурі нашої держави.

Унаслідок ворожих обстрілів загинули та отримали поранення десятки мирних жителів України.

Такі дії російських посадовців кваліфіковані Міжнародним кримінальним судом за Римським статутом як воєнні злочини та злочини проти людяності.

За даними слідства, для здійснення повітряних атак на енергооб’єкти України окупанти використовували крилаті ракети, у тому числі типу 3М14 "Калібр".

Основні удари агресор здійснив по підприємствах енергетичного комплексу у Київській, Львівській, Дніпропетровській, Вінницькій, Кіровоградській, Одеській, Запорізькій, Сумській, Хмельницькій, Рівненській, Чернівецькій, Черкаській, Житомирській та Івано-Франківській областях.

dostyp.com.ua

Exit mobile version