Тролейбус потрапив у ДТП в Кропивницькому: підприємство “Електротранс” має сплатити майже мільйон гривень відшкодувань

Начальника дільниці служби рухомого складу комунального підприємства "Електротранс", що у Кропивницькому, Кіровський райсуд визнав винним у тому, що тролейбус №10 виїхав на маршрут у несправному стані. Відповідальний за технічний стан тролейбуса працівник підприємства повинен сплатити 34 тисячі гривень штрафу, а саме підприємство майже мільйон гривень – водіям машин, які стали учасниками аварії. Такий вирок Точка доступу знайшла у судовому реєстрі.

Коли і де сталась ДТП

Аварія сталася 28 грудня 2021 року. Того дня пасажирський тролейбус №10 їхав звичним маршрутом з вулиці Державності (колишня Жадова) на вулицю Лісопаркова. Однак він туди не доїхав, бо на вулиці Героїв України (колишня Героїв Сталінграда) тролейбус почав некерований рух.

Виїжджаючи від зупинки пo вулиці Леоніда Каденюка (колишня Пацаєва), через метрів 20-25 трoлейбус різкo пoчалo вести влівo. Водій пoчав тиснути на гальма і викручувати кермo вправo, але нічoгo не вдалoся, кермo булo заблoкoванo, – з матеріалів справи.

Через те, що тролейбус почало зносити, сталась ДТП, у яку потрапили два легковики – Mazda 6 і Volkswagen Tiguan. Водій першої у цій аварії зламав ногу. З матеріалів справи відомо, що чоловіку зробили щонайменше шість операцій.

На маршрут вийшов несправний тролейбус?

Відповідальність за справність тролейбуса на маршруті несе начальник дільниці, зазначив під час суду прокурор. Він сказав, що обвинувачений випустив на лінію завідомо технічно несправний тролейбус. Додав, що після ДТП його технічний стан перевірили експерти, які у висновку назвали причиною поломки тріщину у одній з деталей тролейбуса.

У суді обвинувачений розповів, що працює на комунальному підприємстві "Електротранс" з 2003 року. Трудову діяльність розпочав з посади слюсаря по ремонту рухомого складу підприємства. На посаді пропрацював шість років. За хороші показники в роботі отримував підвищення і з 2013 року працює на посаді начальника технічного обслуговування і середнього ремонту рухомого складу підприємства.

З його слів, тролейбус, який втрапив у ДТП – 2016 року випуску. Перебував на гарантійному обслуговуванні до 2021 року. Згідно графіка техобслуговування мали провести 24 листопада 2021 року, але зробили це на тиждень раніше, бо тролейбус від’їздив необхідну кількість кілометрів. Жодних поломок в тролейбусі обвинувачений на той час не побачив.

Правилами експлуатації та проведенням регламентних робіт на деталях тролейбуса не передбачено виявлення мікротріщини. Пристрої для діагностування мікротріщини на підприємстві відсутні і їх наявність жодним документом не передбачена.

ДТП сталась через 47 днів після техобслуговування, із них 43 дні тролейбус працював на лінії. Цікава деталь: у день ДТП обвинувачений не давав дозвіл на виїзд, оскільки був у відпустці за кордоном.

Тролейбус був застрахований. Під час розгляду справи у суді страхова компанія сплатила підприємству 130 тисяч гривень.

КП "Електротранс" зобов’язали спалити майже мільйон гривень. Що кажуть на підприємстві?

Начальника дільниці судили за статтею 287 Кримінального кодексу України – Випуск в експлуатацію технічнo несправних транспoртних засoбів абo інше пoрушення їх експлуатації.

У підсумку, Кіровський суд визнав начальника дільниці винним і призначив покарання – штраф у 34 тисячі гривень. Також чоловік повинен сплатити 22 тисячі за залучення експертів, які досліджували технічний стан тролейбуса.

До того ж, суд зобов’язав комунальне підприємство "Електротранс" стягнути на користь водія Mazda 6, який отримав травми у ДТП, 824 тисячі гривень на відшкодування майнової і моральної шкоди. Ще 30 тисяч підприємство має сплатити водію VolkswagenTiguan.

Оскаржити це рішення в апеляційному суді можна протягом місяця.

У коментарі Точці доступу заступник директора з експлуатації комунального підприємства "Електротранс" Василь Осіпов сказав, що не володіє інформацією щодо судових засідань, які відбулись у цій справі, бо у 2021 році ще не працював на підприємстві. Журналістка пояснила, що вирок ухвалили у листопаді нинішнього року. Василь Осіпов порадив звернутись до приймальні підприємства.

Зв'язатися з керівником підприємства "Електротранс" Олександром Шкурупом не вдалося – він не відповів на дзвінок та повідомлення.

Точка доступу готова опублікувати позицію КП "Електротранс".

Як писала Точка доступу раніше, у Кропивницькому мають намір підвищити вартість проїзду у автобусах і тролейбусах КП "Електротранс" на три і дві гривні відповідно. Нині вартість проїзду в автобусах – 7 гривень, у трoлейбусах – 6 гривень. Грoмадські oбгoвoрення щoдo підвищення вартoсті прoїзду в маршрутках, трoлейбусах та автoбусах Крoпивницькoгo відбудуться 3 грудня.

Фото: Krop.ua

#дтп #суд #вирок #тролейбусний маршрут

dostyp.com.ua

Exit mobile version