Молодші побратими: історії з тваринами на фронті – інтерв’ю з воїном

До повномасштабної війн Іван мав досить цікаву професію – геодезист, займався улюбленою справою, полюбляв рибалити, гарно малюв, мав багато друзів та мріяв про щасливе сімейне життя. Та клята війна зруйнувала всі плани, і ось уже третій рік    наш герой захищає Україну. Багато чого змінилося в його житті відтоді, як затишний будинок довелося змінити на сирі окопи та бліндажі, а модний одяг – на камуфляж, проте любов до тварин і сердечна доброта залишились незмінними. В одній із розмов Іван поділився з нами  історією порятунку домашніх тварин, які тепер проживають із військовими.  

«Першого нашого "прийомного" песика звати Рядовий Більбо. Він живе з нами уже два роки, тому відчуває себе повноправним членом  бригади. У нашого  молодшого побратима навіть є своя військова форма та багато іграшок, які він любить приносити за командою. А ще наш Більбо любить мандрувати: разом із офіцерами їздить на позиції, досліджує місцевість, а за командою "Окопатись!" починає швидко рити лапками землю, чим потішає усіх присутніх. А ось вибухів дуже боїться, так і не може до них звикнути і заздалегідь відчуває загрозу. Отак і живемо: ми  врятували його від голодної смерті, а він віддячує нам, як може». 

Можна сказати, що Більбо пощастило, бо війна внесла жахливі корективи не тільки в життя людей. Багато тварин перетворилися на мовчазних жертв, адже вони не можуть розказати, як їм боляче і страшно, тому як ніколи потребують нашої допомоги.

«На жаль, нам часто доводиться спостерігати, як свійські тварини – коні, корови, вівці, кози – блукають вулицями розбитих поселень в надії, що їх покличе господар, нагодує, напоїть… Прикро, що вони беззахисні і в більшості приречені на загибель. Ось таке воно, ще одне обличчя війни».

А чи було таке, що тварини самі приходили до вас, шукаючи порятунку?

«Так у нас з’явилася кішка Моська. Вона прийшла на позицію, коли хлопці копали бліндаж. Спочатку боялась, несміливо наближалася до них, принюхувалась. Та запах їжі привабив тваринку. Тепер вона з нами і їсть, і спить, і на позиції ходить, а своїм муркотінням допомагає зняти втому і стрес. А ще буквально рятує наші харчі від гризунів. Кицька виявилася ще й дуже дбайливою: щоранку приносить нам свіженьку мишку (мабуть, так дякує за те, що прихистили її). Моська подружилась ще з одним песиком, якого ми назвали Юпік».

У нього, мабуть, теж своя життєва історія?  Адже відомо, що від обстрілів окупантів та навмисного випалювання територій страждає усе живе: люди, тварини, рослини.

«Так, у Юпіка цікава історія. В одному з населених пунктів під час обстрілу його мати намагалась сховати своїх дітей і пролізла під парканом до одного з покинутих будинків. Цуценята полізли за нею, але одне розгубилось і застрягло між дошками паркану і голосно скавчало. Хлопцям довелося його витягати з пастки і забрати з собою. Спочатку годували тільки молоком, лікували, гралися з ним. Зараз, коли песик трохи підріс, їсть все, що їмо ми: курятину, консерви, каші та ще полюбляє кісточки. На відміну від Більбо, Юпік зовсім не боїться вибухів, бо звик до них з дитинства. З Моською вони друзі, разом їдять, сплять, інколи граються. І завжди чекають нас із завдань…».

І обов’язково дочекаються. І зустрінуть з вами перемогу. Дякуємо Вам, Іване, та усім захисникам за  мужність, відданість  і людяність. Вітаємо вас із Днем Збройних сил України. Нехай усі ваші заповітні мрії збудуться. А чотирилапі побратими підтримують моральний дух та приносять удачу. 

Важливо пам'ятати, що кожного дня від війни в Україні страждають беззахисні створіння, які потребують людської допомоги. Це можна зробити багатьма способами: надіслати гроші волонтерам, нагодувати, евакуювати, прихистити, напоїти, вилікувати. Вони не можуть захистити себе самі, тому це повинні для них робити ми, ЛЮДИ. 

P.S. Якщо ви хочете допомогти тваринам, які постраждали від війни, у вас є безліч варіантів, як це зробити. небайдужі люди створили першу в Україні спільноту, яка опікується добробутом тварин, постраждалих від війни. Ця ініціатива об'єднує волонтерські та зоозахисні організації в Україні. Волонтери займаються придбанням корму, обладнання для ветклінік.

UAnimals – гуманістичний рух за права тварин, від початку повномасштабного вторгнення опікуються захистом, евакуацією та безпекою постраждалих; Save Pets of Ukraine – всеукраїнська ініціатива допомоги чотирилапим під час війни.

«Допомога українським тваринам» – волонтерська група.

Також можна допомогти місцевим волонтерам, які займаються порятунком тварин. Ніколи не варто забувати, що ця війна жорстока до всіх, і наші улюбленці страждають від неї так само, як і ми. Ми можемо про них попіклуватися, допомогти та врятувати, і це нині – наш обов'язок.

Софія Личова,
учениця 8 класу Високобайрацької гімназії Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району.

Думки, викладені у блозі, відображають винятково думку автора, редакція Точки доступу може її не поділяти.

 

 

 

dostyp.com.ua

Exit mobile version