Сьогодні, 14 січня, на площі перед міськрадою у центрі Кропивницького почав працювати інформаційний LED-екран, на якому транслюють портрети 635 загиблих в російсько-українській війні захисників з Кропивницького. Про це розповіла директорка департаменту соціальної політики Кропивницької міськради Юлія Вовк, повідомляє кореспондентка Точки доступу.
Екран працює як сенсорний телефон
Екран, де транслюватиметься інформація про загиблих військових, працюватиме щодня з 7:00 до 21:00. Портрети на дисплеї змінюються кожні 7 секунд. Можна скористатись функцією пошуку і знайти прізвище конкретного військового. У такому разі інформація про захисника транслюватиметься протягом п’яти хвилин, розповіла Юлія Вовк.
Є кнопка "пошук". При натисканні з’являється клавіатура, за допомогою якої можна надрукувати прізвище військового й інформація про нього з’явиться на екрані.
Додала, що через 5 хвилин екран знову почне працювати в автоматичному режимі, продовжуючи показувати портрети військових з інтервалом в сім секунд. Також на екрані анонсуватимуть прощання з військовими, а їх прізвища додаватимуть до списку тих, хто загинув.
LED-екран з портретами загиблих захисників у Кропивницькому
Чому екран встановили на площі перед міськрадою
Спочатку на знак вшанування і пам’яті загиблих військових з Кропивницького міськрада мала намір встановити інформаційний екран біля Центру надання адміністративних послуг, теж у центрі Кропивницького, розповіла Юлія Вовк. За її словами, рідні загиблих воїнів були проти його встановлення на площі перед міськрадою. Посадовиця пояснила, чому його все ж встановили саме тут.
Було вибрано такий вигляд екрану, щоб він був доступним для кожної людини, яка хоче дізнатись історію військового. Під час встановлення ми врахували потреби людей з інвалідністю: скористатись його функціями може людина на кріслі колісному і незрячі люди.
LED-екран з портретами загиблих захисників у Кропивницькому
Що кажуть рідні загиблих
Раніше Точка доступу писала, що дружина загиблого військового з Кропивницького Віктора Нестеренка Ірина розповіла, що багато родин загиблих захисників невдоволені виглядом та місцем розташування екрану.
Нас просто поставили перед фактом і не питали нашої думки. Ми неодноразово порушували питання облаштування Алеї пам’яті у місті, проте у міськраді відповідали, що її важко облаштувати, адже загиблих багато і потрібно знайти відповідне місце і продумати її облаштування. Натомість нам запропонували встановити великий LED-екран, на якому транслюватимуть інформацію про загиблих захисників. Мовляв, не в кожному місті є такі технології.
Зв’язки з Росією
Як писала Точка доступу раніше, на придбання екрану і його встановлення витратили 378 тисяч гривень з бюджету міста. Гроші заплатили товариству з обмеженою відповідальністю "Сенсорні системи України", яка працює понад 14 років. У аналітичній системі Youcontrol є згадка, що до 2021 року кінцевим бенефіціаром чи учасником контрагента компанії був громадянин Росії Ігор Меркулов.
#вшанування героїв
Коментувати