Громадська організація “Баба Єлька” запускає новий проєкт “Творча майстерня “Баби Єльки”, щоб разом з родинами діючих військовослужбовців, ветеранів і полеглих Героїв долати російську пропаганду, боротися з комплексами меншовартості, поширювати традиційну українську культуру і посилювати власну психологічну стійкість.
Про це Точці доступу повідомили організатори творчої майстерні.
“Більше десяти років війни і повномасштабне вторгнення змінили наші погляди на людство і людяність, на історію і культуру, на пропаганду і правду, на себе й оточуючих. Перед загрозою фізичного знищення ми зрозуміли значення такого явища, як нація, силу національної приналежності та важливість її демонстрації.
У нас на інтуїтивному рівні посилилася внутрішня потреба боротися із російською пропагандою, з тими міфами, якими нас десятиліттями "годували" сусіди, а ми все не зважали”, – зазначають у громадській організації “Баба Єлька”.
Організатор хочуть навчити людей пишатися своїм корінням, походженням, а ще допомогти їм знаходити внутрішню рівновагу, душевний спокій в традиційній народній творчості.
“Творча майстерня “Баби Єльки” працюватиме на базі етнолабораторії. Тут проводитимуть екскурсії з заглибленням в історію Кропивниччини, знайомством з особливостями її культури. Інна Тільнова і Світлана Листюк розкажуть про зовсім іншу Україну і Кіровоградську область – без міфів, стереотипів і радянської мішури.
Майстеркласи з традиційних танців і виконання пісень Кропивниччини, які команда “Баби Єльки” записувала протягом шести років експедицій проведуть Світлана Буланова і Наталка Ковальчук.
Костянтин Данильченко познайомить з давнім народним мистецтвом вибійки. Учасники зможуть не тільки послухати, а й під керівництвом досвідченого майстра створити для себе аксесуар із вибійкою.
Разом з Наталкою Юрченко учасники майстеркласу зможуть виготовити ніжні бутоньєрки, які досі бачили тільки на старовинних світлинах чи у вітринах музеїв.
Фотосесія-перевтілення стане підсумковим етапом кожного просвітницько-мистецького блоку проєкту. Учасники “Творчої майстерні” зможуть приміряти на себе образи вишуканих, ошатних, шляхетних українців минулого століття.
Як долучитись до проєкту
Долучитися до проекту можуть всі охочі з числа родин військовослужбовців, ветеранів і полеглих воїнів, незалежно від віку і статі. Для цього потрібно зареєструватися через гугл-форму за посиланням чи потелефонувати до етнолабораторії, якщо ви бажаєте прийти групою осіб (тел. 0502649556).
Коли відбудеться перший захід
Перший захід відбудеться 11 лютого о 15:00. Це буде просвітницька екскурсія в дусі Баби Єльки та заряджаючий майстер-клас від Світлани Буланової і Наталки Ковальчук.
#баба єлька
Коментувати