Україна цьогоріч отримала $10,2 мільярда від міжнародних партнерів – Мінфін

Україна цьогоріч отримала $10,2 мільярда від міжнародних партнерів - Мінфін

Із початку 2024 року завдяки співпраці з міжнародними партнерами зовнішнє фінансування сягнуло 10,2 млрд доларів США.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

"В умовах повномасштабної війни, коли агресор має значно більші ресурси та щодня спричиняє Україні мільйонні збитки, міжнародна підтримка є критично важливою. У 2024 році зовнішнє фінансування сягає 10,2 млрд доларів США. Вдячний ЄС, Японії, Канаді, МВФ, Великій Британії, Норвегії за бюджетну підтримку, яка спрямовується на пріоритетні соціальні потреби країни. Також, розраховуємо, що Конгрес США найближчим часом підтримає пакет допомоги, який необхідний нам для перемоги у війні", – підкреслив Марченко під час 9-го засідання Керівного комітету Координаційної платформи донорів України.

Він зазначив, що необхідність посилення бюджетної підтримки, реформи, залучення приватного сектору в Україну та пріоритети відновлення – ключові теми 9-го засідання Керівного комітету Координаційної платформи донорів України.

"Був радий вітати співголів Керівного комітету Платформи та учасників в Києві. Візит ключових партнерів України є проявом солідарності з українським народом, а також важливим сигналом готовності поглиблювати співпрацю з Україною", – сказав Марченко.

Міністр фінансів зауважив, що першочергова необхідність – це забезпечення потреб Держбюджету як цього року, так і у 2025 році. Одним із рішень має стати використання заморожених російських активів, оскільки саме Росія є причиною масштабних руйнувань та збитків України. В свою чергу, Міністерство фінансів проводить активну роботу над збільшенням доходів держбюджету. Заходи з підтримки бюджетної ліквідності в першому кварталі 2024 року дозволили збільшити надходження до Держбюджету у еквіваленті 5,4 млрд доларів США.

Як повідомлялось, у березні 2024 року до загального фонду Державного бюджету України надійшло близько 9 млрд доларів США зовнішнього фінансування.

www.ukrinform.ua