Марченко у США обговорив бюджетні потреби з керівництвом МВФ та Єврокомісії

Марченко у США обговорив бюджетні потреби з керівництвом МВФ та Єврокомісії

Фото Міністр фінансів України Сергій Марченко, перебуваючи з робочим візитом у Вашингтоні, на Весняних зборах МВФ та Групи Світового банку провів низку зустрічей з керівництвом Міжнародного валютного фонду та Єврокомісії, з якими обговорив нагальні бюджетні потреби.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба міністерства.

Зазначається, що під час зустрічі української делегації з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером, заступницею директора Європейського департаменту МВФ Умою Рамакрішнан та керівником місії МВФ в Україні Гевіном Греєм сторони обговорили виконання Україною визначених умов за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (EFF).

У 2024 році програма EFF передбачає 5,4 млрд доларів США бюджетної допомоги Україні, з яких вже надійшло 880 млн доларів США в результаті успішного третього перегляду програми.

«Подальше функціонування програми МВФ є надзвичайно важливим, Україна відповідально виконує спільно визначені умови співпраці. Реалізація цих заходів та політик допоможе підтримати макрофінансову стабільність та сприятиме європейській інтеграції країни. У 2024 році в рамках програми EFF ми очікуємо успішно завершити ще три перегляди та, як результат, залучити бюджетну підтримку обсягом 4,5 млрд доларів США», – зазначив Марченко.

Марченко у США обговорив бюджетні потреби з керівництвом МВФ та Єврокомісії

Міністр фінансів України під час зустрічі розповів про пріоритети державного бюджету на 2024 рік. Бюджет на безпеку і оборону у поточному році становить 46 млрд доларів США і є найбільшою статтею видатків. Також важливою задачею є своєчасне забезпечення всіх соціальних видатків. У цьому контексті він наголосив, що сьогодні фінансова підтримка міжнародних партнерів відіграє ключову роль.

Представники МВФ високо оцінили зусилля уряду України з адаптації фінансової системи до умов невизначеності, у тому числі заходи, які були впроваджені на початку 2024 року через затримку із зовнішнім фінансуванням.

Марченко у ході зустрічі з виконавчим віцепрезидентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом подякував за вагому підтримку України від початку повномасштабного вторгнення, зокрема, за своєчасну та довгострокову допомогу.

Марченко у США обговорив бюджетні потреби з керівництвом МВФ та Єврокомісії

«Європейський Союз є ключовим партнером та донором України з перших днів агресивної війни РФ проти України. Від лютого 2022 року до держбюджету надійшло понад 30 млрд євро макрофінансової допомоги в рамках ініціатив ЄС. У 2024 році ЄС продовжує бути лідером у бюджетній підтримці України. У березні ЄС спрямував 4,5 млрд євро пільгових коштів. Наступний транш обсягом 1,5 млрд євро розраховуємо отримати вже у квітні», – зазначив міністр фінансів України.

Європейська Комісія 15 квітня схвалила План України у межах Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки. Міністр фінансів України подякував Єврокомісії за позитивну оцінку документу: «Це важливий крок, що відкриває шлях до регулярної та прогнозованої підтримки України від ЄС. Очікуємо, що протягом наступного місяця Рада ЄС остаточно затвердить План України».

Марченко та Домбровскіс обговорили стан впровадження реформ, зокрема тих, які є умовою отримання допомоги від ЄС. План України включає 69 реформ та 10 інвестиційних маркерів, поділених на 146 якісних та кількісних індикаторів.

Деякі індикатори Україна вже імплементувала, зокрема, у лютому 2024 року Міністерство фінансів України схвалило Стратегічний план цифровізації Державної митної служби.

Як повідомляв Укрінформ, програма МВФ для України в межах Механізму розширеного фінансування (EFF) була затверджена 31 березня 2023 року. Загальний обсяг EFF на 2023-2027 роки становить 15,6 млрд доларів США.

Кабінет міністрів 18 березня 2024 року затвердив план Ukraine Facility, за яким Україна має отримати пакет підтримки від Євросоюзу на €50 млрд, розрахованої на чотири роки. Завдяки реалізації реформ Україна зможе отримати близько €16 млрд цього року.

Фото: Міністерство фінансів України / Фейсбук

www.ukrinform.ua