Китай уперше за майже два роки знизив експорт до Росії – Bloomberg

Китай уперше за майже два роки знизив експорт до Росії - Bloomberg

Уперше з середини 2022 року експорт Китаю до Росії знизився у березні на тлі зростаючих погроз Вашингтона запровадити санкції проти Пекіна, якщо його товари допомагатимуть Москві в її війні проти України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg.

За даними китайської митниці, експорт Китаю в Росію в березні впав майже на 16% порівняно з роком раніше.

За словами співрозмовників, російський лідер Володимир Путін може підняти питання про необхідність збільшення обсягів торгівлі на переговорах з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час візиту до Китаю наступного місяця.

Джерела додають, що Росія вважає це уповільнення експорту з Китаю «тимчасовим».

Зазначається, що товарообіг між Росією та Китаєм минулого року досяг рекордних 240 мільярдів доларів США, завдяки китайському імпорту російської нафти та експорту автомобілів, промислового обладнання та електроніки.

Минулого тижня міністр фінансів США Джанет Єллен була з візитом у Китаї і попередила про «значні наслідки» для китайських банків і експортерів, якщо вони посилять військовий потенціал Росії.

Це відбулося через кілька днів після того, як президент США Джо Байден у телефонній розмові з Сі Цзіньпіном висловив занепокоєння щодо «підтримки Китаєм оборонно-промислової бази Росії».

Як повідомляв Укрінформ, великі китайські банки перестали приймати платежі в юанях з Росії та почали повертати такі транзакції клієнтам.

www.ukrinform.ua