Українські фермери можуть замовити перевірку стану ґрунтів

Сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства впроваджує ініціативу з перевірки ґрунтів у постраждалих регіонах країни на наявність токсичних металів.

Про це Укрінформу повідомили в компанії Corteva Agriscience.

«За даними уряду, до 25% української землі зазнали впливу війни. Потенційна загроза ґрунтам України може становити серйозні ризики для майбутнього сільського господарства в країні, а також для її внеску в забезпечення продовольчої безпеки в усьому світі», – наголосив керівник бізнесу Corteva Agriscience в Україні Олександр Дмитрієв.

Зазначається, що ґрунт з фермерських господарств тестуватиметься у сучасній сертифікованій лабораторії Corteva в Гадеско, Італія. Земля перевірятиметься на наявність потенційного забруднення важкими металами (миш'яком, залізом, свинцем, марганцем, ртуттю та нікелем) та наявність у ній вмісту основних поживних елементів (азоту, фосфору, калію, магнію тощо). Для визначення стану полів також аналізуватиметься структура ґрунту, вміст органічних речовин та інші агрохімічні показники.

У компанії повідомили, що за місяць після відправки зразків фермери отримають результати перевірки, в яких буде детальна інформація щодо складу ґрунтів, придатності для ведення сільського господарства та заходи, які можна провести для покращення стану ґрунтів.

Фермери, які бажають взяти участь, можуть замовити аналіз ґрунту через мобільний додаток «Soil Test», доступний на App Store та Google Play, де міститься вся необхідна інформація стосовно відбору та передачі зразків ґрунту на аналіз.

Як повідомлялось, в Україні понад 5 млн га земель сільськогосподарського призначення неможливо засіяти через те, що вони заміновані, забруднені вибухонебезпечними залишками або ж на них тривають бойові дії.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version