Україна має до зими збільшити потужності генерації – Галущенко

Потреба у відновленні енергетики є терміновою, Україна має наростити потужності генерації до наступної зими.

Про це сказав міністр енергетики України Герман Галущенко на черговому засіданні високого рівня Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу міністерства.

Онлайн-зустріч відбулася під керівництвом Джеффрі Пайєтта, заступника Державного секретаря США, за участі представників країн -членів групи G7+, Єврокомісії, Енергетичного Співтовариства, Європейського банку реконструкції та розвитку.

Галущенко зазначив, що там, де це можливо, українські енергетики вже здійснюють відновлювальні ремонти на об’єктах, які зазнали пошкоджень внаслідок масованих російських атак. Міністр звернувся до учасників засідання з пропозицією розглянути можливості передачі Україні вживаного енергетичного обладнання. Адже виробництво нового потребує значного часу, а потреба у відновленні є терміновою.

«Одночасно з ремонтами ми плануємо нарощувати потужності генерації. Це питання нашого виживання наступної зими. Тому вже тривають відповідні роботи, аби збільшити потужності розподіленої генерації, що дозволить балансувати систему», – зазначив міністр.

Окремо Галущенко наголосив на необхідності нарощування потужностей відновлюваної генерації, зокрема на рівні домогосподарств, що може відіграти важливу роль для балансування системи у літній період.

Пайєтт наголосив, що США продовжать підтримувати Україну та її енергосектор, відзначивши, що вагомим свідченням цих намірів є нещодавнє рішення Конгресу про допомогу Україні.

Серед іншого, на зустрічі обговорювалися потреби України у збільшенні пропускних спроможностей для імпорту електроенергії з європейських країн та важливість поповнення Фонду підтримки енергетики України.

До учасників координаційної групи вперше приєдналася Південна Корея, представниця якої зазначила, що уряд країни вже вивчає можливі напрямки допомоги українському енергосектору і готовий координувати цю роботу на рівні G7+.

Як повідомлялось, представники Координаційної групи G7+ домовились про джерела фінансування, варіанти перерозподілу існуючих ресурсів та пошук доступного обладнання для відновлення електрогенерації України.

Через російську атаку у ніч на 11 квітня пошкоджені підстанції НЕК «Укренерго» та електростанції у п'яти областях. Зокрема, постраждало обладнання двох ТЕС компанії ДТЕК. На Київщині знищена Трипільська ТЕС.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version