Три найбільші банки Китаю перестали приймати платежі з Росії – ЗМІ

Три з чотирьох найбільших китайських банків – Industrial and Commercial Bank of China, China Construction Bank та Bank of China – припинили приймати платежі з російських підсанкційних кредитних організацій з початку 2024 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Moscow Times.

Це рішення було ухвалено на тлі посилення контролю з боку американської влади після запровадження 12-го пакета санкцій проти РФ.

Зазначається, що китайські банки почали відхиляти всі перекази від санкційних фінансових організацій, незалежно від того, яка система проведення платежів застосована, SWIFT, російська СПФС або китайська CIPS.

Це стало значною проблемою, адже майже 40% російських платежів спрямовуються саме до Китаю та Туреччини.

Турецькі банки також посилили політику щодо російських клієнтів, тому російські експортери нафти вже деякий час не отримують із Туреччини гроші за продані барелі.

Наприкінці минулого тижня стало відомо, що банки ОАЕ почали закривати рахунки росіянам, припинили приймати гроші з Росії та не проводять платежі у зворотний бік через побоювання вторинних санкцій США.

Як повідомляв Укрінформ, 22 грудня президент США Джо Байден підписав указ про заходи проти закордонних банків та інших фінансових установ, причетних до операцій, пов'язаних із постачанням для російського оборонно-промислового комплексу. Згідно з цим указом, міністр фінансів США після консультацій з держсекретарем може запровадити санкції проти іноземних банків, якщо з'ясується, що вони допомагають постачати до Росії військові, аерокосмічні та інші технології. Санкції включають заборону на відкриття або обмеження використання коррахунків у США, а також блокування власності в американській юрисдикції.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version