В Україні хочуть оновити штрафи за незаконний продаж цигарок і спиртного: Рада ухвалила законопроєкт

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за незаконний обіг підакцизних товарів.

Про це повідомив народний депутат із парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Він уточнив, що законодавчу ініціативу №9364 підтримали 243 парламентарії.

Метою законопроєкту є вдосконалення адміністративної та кримінальної відповідальності у сфері незаконного обігу підакцизних товарів.

Зокрема, передбачається адміністративна відповідальність за торгівлю пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання документа дозвільного характеру. Законодавцем передбачено штраф від 17 тис. до 34 тис. грн з конфіскацією предметів торгівлі та грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення. За дії, вчинені повторно протягом року, передбачено повторний штраф розміром від 34 тис. до 85 тис. грн з конфіскацією предметів торгівлі та грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Водночас придбання, зберігання, пересилання, транспортування без мети збуту алкогольних напоїв, тютюнових виробів чи рідин, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку, вчинене у значному розмірі, тягнутимуть за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1700 грн з конфіскацією, а на посадових осіб, ФОП – від 1700 до 4250 грн з конфіскацією.

Проєктом закону розмежовується адміністративна та кримінальна відповідальність за незаконний обіг підакцизних товарів (крім випадків виготовлення) залежно від обсягу таких товарів.

Передбачено наділити уповноважених посадових осіб Бюро економічної безпеки України правом складання протоколів про адміністративні правопорушення у сфері незаконного обігу підакцизних товарів.

Водночас запропоновано заборонити передачу вилучених підакцизних товарів суб'єкту правопорушення на відповідальне зберігання до розгляду справи про адміністративне правопорушення судом.

Очікується, що ухвалення запропонованого акту сприятиме більш ефективній протидії у сфері незаконного обігу підакцизних товарів, розмежуванню адміністративної та кримінальної відповідальності та підвищить ефективність провадження у справах про адміністративні правопорушенню у випадках пов'язаних із порушенням законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів.

Як повідомлялося, раніше Верховна Рада ухвалила закон про включення прибутку підприємств, які працюють на забезпечення потреб безпеки та оборони, в ціну поставлених товарів та послуг.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version