Що станеться з організмом, якщо ви не їстимете цибулю протягом місяця: відповідь дієтолога

Що станеться з організмом, якщо ви не їстимете цибулю протягом місяця: відповідь дієтолога

Дієтологиня пояснила, чому не варто відмовлятися від цибулі / фото pixabay.com

Цибуля є одним з основних продуктів у багатьох кухнях світу, додаючи пікантного смаку в усі страви. Багато хто її не любить через специфічний смак і запах, але не варто виключати її зі свого раціону.

Видання Indian express з’ясувало, чому цибуля може бути радше другом, ніж ворогом.

Для чого корисно їсти цибулю

Цибуля містить багато необхідних вітамінів, мінералів та антиоксидантів, які відіграють важливу роль у підтримці здоров’я організму, каже Сваті, старший дієтолог лікарні Indraprastha Apollo Hospitals.

Відео дня

Вітаміни: Цибуля – чудове джерело вітаміну C, B6 і фолатів, які необхідні для міцної імунної системи, росту клітин і здорового обміну речовин.

Антиоксиданти: У цих овочах багато потужних антиоксидантів, таких як алліл-пропіл-дисульфід, які мають протизапальні та протиракові властивості.

Життя без цибулі – можливі наслідки

Хоча відмова від цибулі протягом місяця може й не призвести до різких змін у вашому здоров’ї, Сваті попереджає, що можуть відбутися деякі ледь помітні зміни:

 • Нестача клітковини: Цибуля – гарне джерело харчових волокон, необхідних для здорової травної системи. Відмова від неї може призвести до тимчасового зниження споживання клітковини, що може спричинити закрепи або інші проблеми з травленням.
 • Втрата протизапального ефекту: Цибуля містить аліцин і кверцетин, які мають протизапальні та антиоксидантні властивості. Без цих сполук ваш організм може бути більш сприйнятливим до запалення і окислювального стресу, що з часом підвищує ризик розвитку хронічних захворювань.
 • Хоча загалом цибуля добре переноситься, деякі люди з проблемами з травною системою можуть уникати її через можливий дискомфорт.

  Недоліки відмови від цибулі

  Цибуля – це джерело необхідних поживних речовин, і виключення її з раціону може призвести до їхнього дефіциту, особливо якщо ви не знайдете замінників.

  Так, відмова від цибулі може призвести до дефіциту вітамінів C, B6 і фолатів, а також мінералів, таких як марганець і калій. За словами Сваті, це може призвести до таких негативних наслідків, як ослаблення імунної системи, підвищена стомлюваність, а також можливі проблеми зі згортанням крові та утворенням червоних кров’яних тілець.

  “Для більшості людей користь від вживання цибулі переважує будь-які недоліки. Якщо ви побоюєтеся включати її у свій раціон через проблеми з травленням, проконсультуйтеся з дипломованим лікарем, щоб вивчити альтернативні варіанти, які забезпечують аналогічні поживні речовини”, – підсумувала дієтологиня.

  Раніше УНІАН писав, що відбувається з вашим тілом, коли ви їсте цибулю щодня.

  www.unian.ua