Пажитник давно відомий в Україні, але мало хто знає, яку користь приховує золоте насіння.
Індійська кухня насичена спеціями – не тільки для того, щоб поліпшити смак їжі, а й для допомоги при деяких захворюваннях, таких як застуда і кашель, або навіть кров’яного тиску і діабету, і пажитник не став винятком.
Видання Indian express пише, що маленьке золотисте насіння, а також листя мають зігрівальний ефект на організм і посилюють травлення. Пажитник також містить розчинну клітковину, яка регулює рівень цукру в крові, сповільнюючи всмоктування вуглеводів і цукру. Це може бути корисно для людей, які страждають на діабет або резистентність до інсуліну.
“Крім того, вони стимулюють травні ферменти, що допомагає зменшити будь-який дискомфорт, який виникає через розлади шлунка або здуття живота. Крім того, пажитник допомагає обмежити всмоктування холестерину в кишечнику, що, своєю чергою, знижує рівень холестерину і знижує ризик серцевих захворювань, крім контролю ваги”, – сказала доктор Хансаджі Йогендра, директор Інституту йоги.
Відео дня
Як правильно їсти пажитник
- Замочіть столову ложку пажитника у воді на ніч.
- Вживайте натщесерце наступного ранку.
- Розжовуйте насіння, запиваючи водою.
Користь пажитника
“Він багатий на клітковину, білок, залізо та інші життєво важливі елементи. Йогот насіння має репутацію засобу, що допомагає травленню, контролює рівень цукру в крові, сприяє зниженню ваги та зниженню рівня холестерину”, – розповіла Сушма П.С., головний дієтолог Jindal Naturecure Institute.
За її словами, часте вживання насіння пажитника протягом двох тижнів може поліпшити травлення і полегшити проблеми з травленням, включно, окрім іншого, зі здуттям живота, розладом шлунка і закрепом.
“Високий вміст клітковини в насінні пажитника може підтримувати здоров’я кишківника, регулюючи його рухи”, – сказала Сушма.
Ба більше, насіння пажитника може допомогти знизити рівень цукру в крові, оскільки вважається, що воно має “гіпоглікемічні властивості”. Це може бути особливо корисно для людей, які вже хворі на діабет або перебувають у групі ризику його розвитку, додала Сушма.
Таким чином, послідовне вживання насіння пажитника протягом двох тижнів може сприяти поліпшенню ліпідного профілю і здоров’я серцево-судинної системи, підкреслює Сангіта Тіварі, Artemis Lite, NFC, Нью-Делі.
“Крім того, було доведено, що насіння пажитника пригнічує апетит і сприяє відчуттю ситості, що може допомогти в контролі ваги. Включення насіння пажитника у свій раціон протягом 14 днів може допомогти контролювати потяг до їжі та підтримати зусилля зі зниження ваги”, – сказав Тіварі.
Воно також містить сполуки з протизапальними властивостями, які можуть допомогти “зменшити запалення в організмі”.
“Регулярне вживання насіння пажитника протягом двох тижнів може полегшити симптоми запальних захворювань, таких як артрит і астма”, – сказав Тіварі.
Крім того, загальновизнано, що насіння пажитника може мати антиоксидантні та протизапальні властивості, які покращують загальний стан здоров’я і самопочуття.
Чим небезпечний пажитник
Однак важливо пам’ятати, що реакція на насіння пажитника індивідуальна. У деяких людей можуть виникнути негативні побічні ефекти, такі як діарея або алергічні реакції.
“Ці побічні ефекти включають діарею, нудоту та інші симптоми травного тракту, а також рідко – запаморочення і головний біль. Крім того, це насіння може також викликати алергічні реакції у деяких людей”, – підсумував Тіварі.
Раніше УНІАН писав, що таке ревінь і як його готувати.
Коментувати