Який SPF обрати, щоб не спалити шкіру ультрафіолетом: вчені розбили міфи про сонце

Вчені розвінчали дійсно небезпечні міфи про захист від сонця, на які ведеться людство / фото ua.depositphotos.com

Вчені розвінчали дійсно небезпечні міфи про захист від сонця, яким, виявилося, вірять навіть доволі молоді люди.

Newsweek пише, що кожний сьомий американець віком від 18 до 35 років вважає, що щоденне використання сонцезахисного крему шкідливіше, ніж пряме перебування на сонці. Про це свідчить національне опитування Раджеша Наїра – хірурга-онколога з Інституту раку здоров’я Орландо, який разом з командою виявив цю небезпечну тенденцію “сонячної дезінформації” у США.

Згідно з вибіркою опитування, цьому міфу вірять 14% людей. Хоча, за даними Американського онкологічного товариства, щороку рак шкіри діагностують у 3 мільйонів людей. Це найпоширеніша форма онкології, підкреслює ЗМІ.

Відео дня

Це стурбувало вчених. Вони нагадали як про шкідливість впливу ультрафіолету на шкіру, так і про ризики появу раку. І тут йдеться не лише про меланому, але й про інші різновиди онкології шкіри, наголосив Наїр. Він заявив: 

“Ми все частіше бачимо меланому у дуже молодих людей, і просте нанесення сонцезахисного крему може важити багато, якщо ви хочете уникнути небезпечних для життя проблем”.

Окрім віри в те, що сонцезахисні засоби можуть нашкодити, вчені навели інші приклади подібних абсурдів.

Головні міфи про сонцезахисний крем

 • Питна вода може захистити від сонця. “Немає жодних наукових даних, які б свідчили про це”, – сказав Наїр. Вчені з’ясували, що кожний четвертий американець у віці до 35 років вірить у протилежне.
 • Сонцезахисний крем шкодить шкірі. Вчені наголошують, що чимало людей ігнорують цей захист через його жирність. Особливо це стосується людей з подібним типом шкіри і тих, хто страждає на акне. Також деякі люди стурбовані “хімією”, яку мають сонцезахисні креми. “Але суть в тому, що користь від сонцезахисних засобів значно переважає їхні недоліки”, – каже Наїр.
 • В такому кремі є небезпечні речовини. Найпоширеніші інгредієнти сонцезахисних кремів – оксид цинку та оксид титану – і обидві речовини офіційно визнані наукою як безпечні та ефективні, наголошують вчені. Водночас правда, що такі компоненти як авобензон, оксибензон і гомосалат, не отримали такого статусу через “недостатню кількість даних, що підтверджували б їхню безпеку”. Але це не означає, що вони обов’язково мають зашкодити шкірі, йдеться в статті. Вчені вважають: якщо “хімічність” крему вас сильно турбує, просто оберіть для себе засіб на мінеральній основі – без згаданих домішок.
 • Існує 2 типи сонцезахисних кремів – який ефективніший

  Вчені пояснили, що існує два основних типи сонцезахисних засобів: бар’єрні та хімічні. Перші засоби наносять на поверхню шкіри, і вони відбивають від неї ультрафіолет, каже Наїр. Хімічні сонцезахисні засоби, навпаки, вбираються в шкіру як крем для догляду – таким чином вони перетворюють ультрафіолет на тепло, яке потім розсіюється. Щодо того, який крем буде кращим для шкіри, вчені радять обрати хімічний. Як правило, вони довговічніші і стійкіші до поту та перебування у воді. Водночас, якщо у вас є проблеми зі шкірою, слід обрати бар’єрний захист, але маститися ним частіше.

  Як правильно нанести сонцезахисний крем на обличчя

  Важливо наносити сонцезахисний крем задовго до того, як ви плануєте вийти на вулицю, щонайменше за 15 хвилин, каже Наїр. За цей час шкіра повністю вбере захист. Також важливо не забувати, що крем слід оновлювати на шкірі кожні 2 години. Окрім цього, це слід повторювати кожного разу, якщо ви покупалися у воді, спітніли тощо. 

  Який рівень SPF обрати

  Наїр рекомендує використовувати сонцезахисний крем із рівнем захисту SPF 30 або вище. Слід обрати водостійкий засіб, що захищатиме вас від UVA та UVB променів. Також науковці радять максимально зменшити ризики для своєї шкіри: варто уникати соляріїв, зайвий раз чимось накривати плечі, якщо на вулиці агресивне сонце, одягати капелюшок тощо. 

  “Ми не хочемо відмовляти людей від активного відпочинку на свіжому повітрі, адже це дуже корисно для здоров’я, але також важливо знати, що захист від сонця може врятувати життя, і єдиний ефективний спосіб захистити себе – це обмежити вплив УФ-випромінювання на шкіру”, – резюмував Наїр.

  Можливі ознаки раку шкіри

  Засновник і керівник клініки лікування та догляду за шкірою і волоссям Este Medical Group казав, що є кілька ознак раку шкіри, на які варто звернути увагу. Він закликав людство робити все можливе, щоб уникати сонця. Порадив користуватися захисним кремом не лише влітку, а не залежно від сезону. Тобто круглий рік. Серед ознак хвороби згадав про зміну текстури родимок. 

  www.unian.ua

  Exit mobile version