Чому коти не люблять зачинені двері – три неочікувані причини

Чому коти не люблять зачинені двері - три неочікувані причини

Через допитливість коти не люблять, коли їх залишають у закритому просторі наодинці / фото ua.depositphotos.com

Коли у вашій оселі в одну із кімнат зачинені двері, то кіт починає нявкати, дряпати їх настільки, що начебто його життя залежить від того, чи вдасться йому туди зайти. Звісно, не кожен кіт так робить, проте є коти, які можуть влаштувати цілу драму, коли не можуть зайти туди, куди хочуть. Видання Cattitude Daily розповіло, чому так відбувається. 

Територіальний інстинкт

Однією зі спільних рис котів та їхніх родичів, таких як леви та тигри, є територіальний інстинкт, адже у дикій природі виживання кота залежить від того, чи зможе він утримувати свою територію. 

“Це територія, яка включає безпечне місце для сну та пошуку їжі. Вони регулярно патрулюють свою ділянку і залишають свій запах у стратегічних місцях, щоб відлякувати непроханих гостей. Якщо їхні кордони не поважають, вони готові боротися за те, що вважають своїм”, – пояснюють у матеріалі.

Відео дня

Зазначається, що коти, які мешкають на вулиці, здебільшого серйозніше ставляться до своїх територіальних інстинктів, проте це не означає, що домашні коти не можуть бути такими ж. Тож якщо ваш кіт має повний доступ до оселі, йому неважливо, що ви господар в домі, адже він сприймає будинок як свою територію. Тому всі стіни вашої оселі він вважає своєю законною “рідною землею”. 

Допитливість

Також відомо, що коти є допитливими тваринами, їм завжди цікаво, що ми робимо, і вони не бояться втручатися у будь-яку ситуацію. Тому для допитливого кота зачинені двері є найбільшою образою, адже він хоче знати, що відбувається, проте зачинені двері не дають йому цього зробити. 

Хочуть уваги

Крім того, коти переважно є незалежними та непокірними тваринами, проте іноді вони можуть бути соціальними та ласкавими. Вони полюбляють бути з людьми на своїх умовах, проте їм не подобається, коли ми зникаємо з їхнього поля зору. 

“Навіть якщо ваш кіт не з тих, хто добровільно стрибає до вас на коліна, йому все одно може подобатися знати, що ви поруч. Коли ви виходите в туалет і зачиняєте за собою двері, у вашого ласкавого кота може виникнути проблема. Або йому не подобається, коли він вас не бачить, або він хоче бути з вами весь час”, – підкреслюють у публікації.

Як вирішити цю проблему

Тому якщо ваш кіт є одним з багатьох, хто не любить зачинені двері, то у вас є кілька варіантів, щоб вирішити це питання. Або ж ви приберете всі двері в будинку, щоб ви ніколи не ображали свого кота. Проте якщо такий варіант не підходить, то можете купити для домашнього улюбленця спеціальні двері або навчити кота того, що він не може заходити туди завжди, коли захоче. 

“Якщо ви вважаєте, що ваш кіт є територіальним, найкращий варіант – навчити його, що все, що знаходиться за зачиненими дверима, більше не є частиною його території. Це має бути ситуація типу “все або нічого”. Або ваш кіт вважає кімнату своєю територією і тому вважає, що заслуговує на безперешкодний доступ до неї, або він знає, що ця кімната завжди під забороною”, – порадили у матеріалі. 

Проте аби це спрацювало, вам необхідно завжди тримати двері зачиненими. Ймовірно, ваш кіт декілька днів буде протестувати та намагатися дібратися до тієї чи іншої кімнати, проте рано чи пізно зрозуміє, що це означає. Проте якщо ви випадково залишите двері відчиненими та дозволите коту зайти, то вам доведеться робити все спочатку. 

Інші цікавинки про котів

Раніше фахівці розповіли, чи можуть коти відчувати провину та вибачатися. За словами експертів, коти не розуміють, що таке гроші та матеріальну цінність речей, тому їм все одно на те, що вас засмучує розбита ваза або ж зіпсовані штори. 

“Хоча це не викликає у них почуття провини, це може призвести до ознак тривоги, таких як притиснуті до голови вуха, підібраний хвіст і сумні, відведені очі. Вони, швидше за все, будуть стримуватися, поки не відчують, що ви заспокоїлися”, – розповіли у Cattitude Daily.

Також стало відомо, чи люблять коти, коли їх цілують. Дослідники кажуть, що для такого моменту потрібно обрати відповідний час. Можна зробити це, коли кіт підійде до вас, щоб його погладили, або захоче лягти поруч. Також коти не полюбляють різких рухів, тому майже завжди перебувають на сторожі. 

www.unian.ua