Відновлення авіасполучення в Україні – які перспективи

Відновлення польотів цивільної авіації над Україною можливе лише після зниження ризиків до прийнятного за міжнародними стандартами рівня.

Про це повідомив голова Державної авіаційної служби Олександр Більчук під час публічного звіту про результати роботи відомства в Укрінформі.

"Міжнародні стандарти вимагають чітко ідентифікувати всі загрози і після цього визначити рівень ризику для кожної із них. На сьогодні ми маємо оцінку ризиків. Розробляються заходи, щоб знизити ці ризики до прийнятних. Коли ми зрозуміємо, що ризики є прийнятними – тільки після того розпочнуться польоти над Україною", – сказав Більчук.

Він зазначив, що Державіаслужба вивчає ті частини повітряного простору, в яких можливі безпечні польоти. Після цього вже буде проведена оцінка аеропортів, які потрапляють у такий безпечний простір – в тому числі розглядатимуться загрози для самого аеропорту.

Крім того, у процесі відновлення роботи українські аеропорти можуть зіштовхнутися із проблемою достатності персоналу.

Як повідомлялося, у січні заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма під час панельної дискусії у Давосі заявив, що Україна активно працює з партнерами, щоб поновити авіасполучення з основним фокусом на міжнародному аеропорту "Бориспіль".

EUROCONTROL прогнозує, що обмеження на польоти цивільної авіації у повітряному просторі України, РФ та Білорусі можуть зберегтися до 2029 року. Як запевняють в Украерорусі, український повітряний простір буде відкрито відразу після завершення воєнних дій та перемоги України.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version