10 мінімалістичних звичок, завдяки яким ваше життя стане простішим

10 мінімалістичних звичок, завдяки яким ваше життя стане простішим

Спокійний простір без зайвих речей зробить ваше життя простішим / фото ua.depositphotos.com

Наразі мінімалізм став досить популярним, проте це не означає, що вам варто його дотримуватися, але все ж можна скористатися перевагами такого стилю життя. Завдяки чому ваше життя стане більш спокійним та цілеспрямованим, якщо додати кілька простих мінімалістичних звичок до повсякденної рутини, пише New Trader U.  

Не забувайте за прибирання

Одним з головних аспектів мінімалізму є прибирання. Кожного тижня або місяця виділяйте час для цього. Варто зосередитися на тому, аби прибрати ті предмети, які більше вам не потрібні та не приносять радості. Якщо робити це регулярно, то ви позбудетесь накопичення непотрібного безладу. Коли ви все ж вирішите, від чого варто відмовитися, то віддайте це комусь або відповідально утилізуйте ту чи іншу річ. Таким чином ви отримаєте не лише організований простір, але й зможете відчути завершеність та контроль. 

Дотримуйтесь правила “один з’явився – один зник”

Для того, щоб підтримувати ваш простір без зайвих речей, візьміть до уваги це правило. Дайте собі завдання прибирати подібну річ щоразу, коли з’являється нова у вашому житті. Така звичка допоможе вам підтримувати баланс та запобігти накопиченню речей, які вам непотрібні. 

Відео дня

Переберіть свій гардероб

Безлад у шафі може стати джерелом постійного стресу, тому варто спростити свій гардероб, створивши капсульний набір з універсальних та якісних речей. Також слід дотримуватися колірної палітри, що дозволяє легко комбінувати між собою ті чи інші речі. Це варто робити регулярно, адже впорядкований гардероб економить ваш час та енергію, а також допомагає почуватися вам впевненіше та зібраніше. 

Спробуйте розібратися у цифровому мінімалізмі

В епоху сучасних технологій безлад стосується не лише фізичних речей. Можете почати з простого, а саме з відписки від непотрібних електронних листів та різних оголошень, які лише засмічують вашу поштову скриньку. Ви можете упорядкувати свої цифрові файли та видалити додатки та програми, якими ви не користуєтесь та які займають пам’ять на ваших пристроях. 

Крім того, варто встановити межі для проведеного часу у соцмережах, аби зменшити рівень відволікання та створити більше ментального простору для того, що справді важливо. 

Не беріться за багато завдань одночасно 

Відомо, що для багатьох людей багатозадачність стала стилем життя, проте часто вона призводить до зниження продуктивності та збільшення стресу, тому варто зосередитися на одному завданні за раз. Вам слід мінімізувати фактори, які відволікають вас, а саме вимкнути сповіщення на телефоні та створити спеціальний робочий простір. Також потрібно робити регулярні перерви, аби перезавантажитися та перефокусуватися. Якщо приділяти повноцінну увагу кожному завданню, то ви будете працювати ефективніше та отримувати більше задоволення від своїх успіхів. 

Об’єднайте свої повсякденні справи

Для покращення вашого стилю життя, ви можете проаналізувати свої ранкові та вечірні справи та визначити, що можна об’єднати. Таким чином у вас стане більше часу для того, що вам подобається робити. 

Намагайтесь дякувати собі за те, що вже маєте

Однією з найважливіших мінімалістичних звичок є практика вдячності. Щодня знаходьте час для того, аби подумати, за що ви вдячні. Іноді можна перемикнути свою увагу з бажання мати більше на вдячність за те, що ви вже маєте. Для цього ви можете вести щоденник вдячності або ділитися своїми думками з близькими. Таким чином ви відчуватимете себе задоволеними та повноцінними. 

Надавайте перевагу враженням, а не майну

У сучасному світі легко захопитися перегонами за матеріальними благами, проте краще надати перевагу витратити свій час та гроші на незабутні враження. Створюйте спогади та зміцнюйте стосунки з вашими близькими через спільний досвід. Таким чином це принесе не лише радість та задоволення, а й зменшить вплив надмірного споживання на навколишнє середовище.

Навчіться говорити “ні”

Мінімалізм – це не тільки про фізичні речі, а й про те, як ми витрачаємо свій час та енергію. Вам варто навчитися встановлювати межі та розставляти пріоритети щодо того, що для вас справді має значення. Можете ввічливо відмовлятися від запрошень або прохань, які вам не подобаються, таким чином ви будете мати свої власні кордони, які слугуватимуть вам, а не іншим. 

Не забувайте переоцінювати свої пріоритети

Нехай вашою звичкою стане переоцінка власних пріоритетів. Подумайте про свої цінності та оцініть, наскільки ваші теперішні звички та майно відповідають їм. Якщо вас щось не влаштовує, то будьте готові внести зміни, аби ваше життя було простим та цілеспрямованим. І пам’ятайте, що мінімалізм це не про позбавлення, а про звільнення місця для того, що є справді важливим.

Останні новини на тему психології

Раніше психологи розповіли про 9 способів, які покажуть, що ви успішна людина, не кажучи ні слова. Серед таких способів є, сила мови тіла, одяг, охайне середовище, пунктуальність та інші. 

Також психолог назвав 8 “секретних інгрідієнтів” для досягнення цілей. За його словами, у досягненні успіху важливим аспектом є саме твердість вашого характеру. 

www.unian.ua