Бігова доріжка чи велотренажер: що краще використовувати для схуднення

Що ефективніше для схуднення – бігова доріжка чи велотренажер / фото ua.depositphotos.com

На шляху до схуднення часто доводиться обирати між кількома варіантами вправ, кожен з яких обіцяє дати свої результати. Часто люди не знають, що використовувати ефективніше – велотренажер чи бігову доріжку. 

Як пише портал Eat This, Not That!, обидва варіанти пропонують переконливі переваги для скидання зайвих кілограмів і поліпшення загальної фізичної форми, але визначення того, який з них переважає, вимагає ретельного підходу. Кожен із цих тренажерів має свої переваги.

Переваги тренувань на біговій доріжці для схуднення:

Метаболізм і витрата калорій. Заняття на біговій доріжці сприяють спалюванню значної кількості калорій за відносно короткий проміжок часу, що залежить від таких змінних, як швидкість, нахил і тривалість. Чим вища інтенсивність вправ, тим більша витрата калорій.

Відео дня

Індивідуальні параметри інтенсивності. Важливою особливістю тренувань на біговій доріжці є їхня адаптивність. Ви можете налаштувати інтенсивність тренування відповідно до вашого рівня фізичної підготовки та цілей. Незалежно від того, новачок ви чи досвідчений фітнес-ентузіаст, ви можете збільшити швидкість або нахил, щоб підвищити витрату калорій і кинути виклик своїй серцево-судинній системі – і все це заради схуднення.

Сприяє послідовності. Вправи на біговій доріжці забезпечують послідовне і контрольоване середовище для фізичної активності. Ви можете легко дотримуватися свого режиму тренувань незалежно від зовнішніх факторів, таких як погодні умови або часові обмеження.

Різноманітні варіанти тренувань. Бігові доріжки пропонують безліч режимів тренувань, включаючи інтервальні тренування, підйоми в гору та біг на витривалість. Таке розмаїття запобігає монотонності та підтримує активність.

Переваги використання велотренажера для схуднення:

Посилене спалювання калорій. Стаціонарні тренування на велотренажері дозволяють витрачати значну кількість калорій протягом відносно короткого часу, залежно від таких змінних, як рівень опору, каденс та тривалість тренування, що сприяє ефективному схудненню. 

Регульоване навантаження. Особливістю велотренажерів є можливість налаштовувати рівень опору, що дозволяє користувачам адаптувати інтенсивність тренування відповідно до рівня своєї фізичної підготовки та цілей. Незалежно від того, новачок ви чи досвідчений велосипедист, регулювання опору може збільшити спалювання калорій і навантажити м’язи ніг.

Стабільне середовище для тренувань. Стаціонарні велотренажери забезпечують стабільні та контрольовані умови для тренувань, дозволяючи користувачам підтримувати свій режим тренувань незалежно від зовнішніх факторів, таких як погодні умови або обмеженість у часі.

Універсальність тренувань. Стаціонарні велотренажери забезпечують різні варіанти тренувань, включаючи інтервальні тренування, підйоми на пагорби та поїздки на витривалість. Така різноманітність допомагає запобігти монотонності та підтримує мотивацію, заохочуючи дотримуватися режиму схуднення та інтенсифікувати тренування. Зміна опору або включення інтервальних тренувань може урізноманітнити вашу рутину.

Тренування нижньої частини тіла. Стаціонарні велотренажери мають явну перевагу у тренуванні м’язів нижньої частини тіла, включаючи квадрицепси, підколінні сухожилля, сідниці та литки. Постійне використання велотренажера допомагає зміцнити і визначити ці групи м’язів, що призводить до покращення рельєфу м’язів, підвищення витривалості нижньої частини тіла і поліпшення загальної функціональної придатності. Ще однією помітною перевагою є доступність велотренажера, що особливо корисно для людей з травмами верхньої частини тіла. Використання велотренажера дозволяє підтримувати послідовність тренувань навіть під час невдач.

Бігова доріжка або велотренажер: що краще для схуднення?

Тренування на біговій доріжці, як правило, викликають вищий рівень метаболізму порівняно із заняттями на велотренажері. Ця підвищена метаболічна реакція відбувається завдяки залученню декількох груп м’язів під час тренувань на біговій доріжці, на відміну від тренувань на стаціонарному велосипеді, де основна увага приділяється нижній частині тіла. Крім того, бігові доріжки пропонують різні варіанти тренувань і модифікації, що дозволяє урізноманітнити тренувальні програми.

Хоча велотренажери дозволяють регулювати рівень опору, їхній діапазон інтенсивності залишається обмеженим порівняно з біговою доріжкою. Незважаючи на це, послідовність і залученість є вирішальними факторами при виборі між ними.

Зрештою, ефективність будь-якого тренажера залежить від вашої прихильності до регулярних тренувань. Бігова доріжка і велотренажер – це різні шляхи до досягнення цілей зі зниження ваги, і, обираючи між ними, слід віддати перевагу тому, який найкраще відповідає вашим уподобанням і забезпечує стійку мотивацію.

www.unian.ua

Exit mobile version