Єврокомісія шукає баланс між допомогою Україні та захистом ринку ЄС

Єврокомісія шукає компромісні розв'язання проблем, пов’язаних з імпортом українського зерна та його транзитом через сусідні країни, та баланс між заходами з підтримки економіки України з одного боку та інтересами стабільності внутрішнього ринку ЄС – з іншого.

Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу заявив речник Європейської комісії Олоф Гілл, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це складні питання, для яких немає простих рішень. Пошук цих рішень має відповідати, з одного боку, зобов’язанням Єврокомісії у продовжені підтримки економіки України, включаючи її агросектор, який має системну важливість для економіки країни. З іншого боку, ми намагаємося знайти такі рішення, які захищатимуть чутливі сектори європейського ринку, особливо коли виникають ризики для порушення його стабільності. Це той баланс, якого ми маємо досягти», – зауважив речник Єврокомісії.

Він нагадав, що минулого вівторка відбулася зустріч в рамках Координаційної платформи за участі всіх зацікавлених сторін, включаючи Єврокомісію, Україну та представників п’яти сусідніх з нею країн. Речник визначив цю зустріч як «надзвичайно корисну». Сторони продовжують контакти як на багатосторонньому, так і на двосторонньому рівнях, з метою пошуку взаємно прийнятних рішень шляхом переговорів.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи призвела ситуація на кордоні з Україною до дестабілізації внутрішнього ринку, він знову зазначив, що це «складне питання».

«Польща ввела односторонню блокаду проти імпорту з України, і можна лише запитувати – чи це працює так, як було задумано, особливо з огляду на те, що зараз фермери блокують прикордонні пункти. Стосовно стабільності ринків, Єврокомісія регулярно проводить таку оцінку стану ринку та оприлюднює її онлайн», – зауважив Гілл.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо зростання аграрного експорту з Росії на європейський ринок, у тому числі – до Польщі, він нагадав, що російський сільськогосподарський імпорт не входить до загального переліку європейських санкцій проти Росії, оскільки вважається важливим для підтримання глобальної продовольчої безпеки.

«Поки ми дотримуємося такої позиції. Якщо вона буде змінюватися, ми вам повідомимо про це», – додав речник Єврокомісії.

Як повідомляв Укрінформ, польські аграрії проводять загальний страйк по всій Польщі, блокуючи у приблизно 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і пункти пропуску на кордоні з Україною. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від Європейського зеленого курсу.

Станом на ранок 22 лютого в чергах очікували на можливість перетину кордону в бік України 2450 вантажівок.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version