Міжнародні резерви України у квітні знизилися до $42,4 мільярда

Міжнародні резерви України у квітні знизилися на 3,1% і станом на 1 травня 2024 року становили 42,4 млрд дол. США.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Станом на 1 травня 2024 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 42 399,5 млн дол. США. У квітні вони знизилися на 3,1%", – йдеться в повідомленні.

Зауважується, що така динаміка зумовлена валютними інтервенціями НБУ для забезпечення курсової стійкості та борговими виплатами країни в іноземній валюті, які частково були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів.

Загалом упродовж квітня 2024 року динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників.

По-перше, операції Національного банку на валютному ринку України. Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку 2 295,4 млн дол. США та викупив до резервів 30,9 млн дол. США. Отже, чистий продаж валюти НБУ в квітні становив 2 264,5 млн дол. США, збільшившись порівняно з березнем. Це пов'язано зі зростанням попиту на валютному ринку, передусім на тлі активізації видатків уряду завдяки налагодженню ритмічності надходження зовнішньої допомоги з другої половини березня.

По-друге, надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 1 649,7 млн дол. США. З цієї суми: 1 603,1 млн дол. США – другий транш від Європейського союзу у межах перехідного фінансування за програмою Ukraine Facility; 46,6 млн дол. США – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Як зазначають у Нацбанку, за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 884,5 млн дол. США, з яких: 673,7 млн дол. США – обслуговування та погашення боргу перед Європейським Союзом; 162,3 млн дол. США – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком; 6,5 млн дол. США – обслуговування валютних ОВДП; 42,0 млн дол. США – сплата боргу перед іншими міжнародними кредиторами.

Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 92,6 млн дол. США.

По-третє, переоцінка фінансових інструментів (через зміну ринкової вартості та курсів валют). У квітні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на 224,3 млн дол. США.

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,5 місяця майбутнього імпорту.

Як повідомлялось, міжнародні резерви України станом на 1 січня 2024 року становили 40,5 млрд дол. США, за 2023 рік вони зросли на 42%. У березні міжнародні резерви зросли на 18% до 43,763 млрд дол. США.

Фото: НБУ

www.ukrinform.ua

Exit mobile version