Росія отримує на ведення війни проти України мільярди доларів від експорту нафти і газу – ЗМІ

Попри введення західних санкцій, Росія продовжує отримувати багатомільярдні прибутки від експорту нафти і газу та витрачати їх на війну проти України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Tortoise Media.

У матеріалі згадується обстріл російською армією українських міст вранці 7 лютого. Тоді, за підрахунками Tortoise Media, на безпілотники і ракети Росія витратила приблизно 430 мільйонів доларів.

«Арешт російських активів і санкції проти російських фірм та осіб мали на меті паралізувати економіку Путіна. Цього не сталося. Навпаки, 430 мільйонів доларів – це менше денного прибутку Росії від експорту нафти та газу», – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що в лютому 2022 року ціни на викопне паливо зросли настільки, що навіть у випадку його продажу зі значними знижками країнам, які нейтрально ставляться до російсько-української війни, дохід Росії від нафтогазового бізнесу легко фінансував її озброєння. Після вторгнення в Україну прибутки РФ від експорту впали приблизно на 40% через відмову Європи від російських товарів. Однак Китай, Індія та інші країни «утримали економіку Путіна на плаву», йдеться у повідомленні.

Попри те, що найбільші країни Європи відмовилися від постачання природного газу із РФ, Євросоюз усе одно витрачає на купівлю російського палива у чотири рази більше, аніж на військову допомогу Україні.

Так, Угорщина, Ірландія, Швейцарія, Туреччина, Китай і Бразилія спонсорують військові зусилля Росії в Україні, закуповуючи більше російських енергоносіїв, аніж до моменту вторгнення два роки тому. Імпорт російських газу і нафти Гонконгом та Індією, зокрема, зріс приблизно уп’ятеро із 2021 року.

Tortoise Media повідомляє, що загальна вартість ракетних ударів Росії про Україні з лютого 2022 року по жовтень 2023 року сягнула 22,8 мільярда доларів, тоді як упродовж 2022-2023 років РФ отримала від продажу викопного палива 599 мільярдів доларів.

Оціночна загальна вартість російсько-української війни становить 1 трильйон доларів США, включаючи військові витрати, пошкодження інфраструктури, втрачений ВВП та знищення фінансового капіталу.

Як повідомляв Укрінформ, у США вважають, що Росія, ймовірно, витратила до 211 мільярдів американських доларів на оснащення, розгортання та утримання своїх військ для ведення війни проти України.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version