Що буде з кров’яним тиском, якщо залишатися вдома весь день

Що буде з кров'яним тиском, якщо залишатися вдома весь день

Крім збільшення ризику гіпертонії, соціальна ізоляція також пов’язана з підвищеним ризиком смертності / фото ua.depositphotos.com

Проведення вдома кожного дня може мати негативний вплив на кров’яний тиск. Соціальна ізоляція вважається фактором ризику гіпертонії, пише healthdigest.com.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань США, нормальне значення артеріального тиску має бути нижче 120/80 міліметрів ртутного стовпа (мм рт. ст.) або, як кажуть, – “120 на 80”. У людей із високим кров’яним тиском або гіпертонією артеріальний тиск становить 130/80 мм рт. ст. або вище.

“На рівень артеріального тиску може впливати низка чинників, включно з курінням, нестачею фізичних вправ, дієтою з високим вмістом натрію або алкоголю та багато іншого. Крім того, деякі дослідження показують, що самотність, пов’язана із соціальною ізоляцією, також може підвищити відповідний ризик”, – йдеться в публікації.

Відео дня

За словами доцента Університету Британської Колумбії Анналін Конклін, якщо ви соціально ізольовані, це підвищує рівень кортизолу, викликаючи реакцію “бий або біжи”.

“Експерти медичної клініки Макомб пояснюють, що, коли наш організм перебуває в цьому стані, кров’яний тиск підвищується. Хоча стан “бий або біжи” зазвичай минає після того, як передбачувана загроза минула, постійний підвищений рівень стресу, навіть помірного, може призвести до гіпертонії в майбутньому”, – ідеться в статті.

Дослідження 2018 року назвало самотність і соціальну ізоляцію двома факторами ризику серцево-судинних захворювань. Дослідники зазначили, що у людей, які відчувають самотність, підвищений рівень артеріального тиску та підвищений периферичний судинний опір, або опір кровообігу, який наш організм використовує для створення артеріального тиску.

Крім збільшення ризику гіпертонії, соціальна ізоляція також пов’язана з підвищеним ризиком смертності. Оскільки з віком ми схильні ставати більш сприйнятливими до соціальної ізоляції, міжособистісні зв’язки особливо важливі для літніх людей.

Крім того, є ще одна причина, через яку перебування вдома протягом усього дня може завдати шкоди тиску: вплив забрудненого повітря в приміщенні.

Під час дослідження 2018 року вчені виявили, що вплив забруднення повітря в приміщеннях збільшує показники систолічного артеріального тиску в дорослих. Зрештою дослідницька група дійшла висновку, що забруднення повітря в приміщеннях є одним із факторів екологічного ризику, який ми можемо змінити, щоб знизити ризик гіпертонії.

За даними UC Davis Health, проведення часу на свіжому повітрі може допомогти знизити частоту серцевих скорочень, рівень кортизолу і кров’яний тиск, а також ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що буде з кров’яним тиском, якщо пити смузі щодня.

www.unian.ua