За програмою «єОселя» вже 10 тисяч родин взяли кредити на житло

За програмою «єОселя» вже 10 тисяч родин взяли кредити на житло

Кредити на придбання житла за програмою "єОселя" отримали вже 10 тисяч українських родин на майже 16 млрд грн від початку дії програми, близько 30% з них – на купівлю житла першого продажу.

Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу міністерства.

“Іпотечні кредити за програмою "єОселя" взяли вже 10 тисяч українських родин. Загальна сума виданих банками кредитів – майже 16 мільярдів гривень. Ця програма виконує не лише соціальну функцію, допомагаючи українцям придбати житло на доступних умовах, через неї ми ще й інвестуємо в розвиток сфери житлового будівництва та супутніх галузей. 30% взятих українцями кредитів були на купівлю житла першого продажу – готового від забудовника або такого, що будується”, – зазначила Свириденко.

За її словами, через зростання попиту на житло на первинному ринку відбувається підтримка українських виробників, які будують, виготовляють будівельні матеріали, створюють нові робочі місця.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою "єОселя" 229 кредитів на 396 млн грн, серед яких: кредити під 3% отримали 111 військовослужбовців та силовиків, 17 педагогів, 12 медиків та 6 науковців; кредити під 7% отримали 64 українці без власного житла, 4 ВПО та 15 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку – 168 кредитів, водночас 61 українець взяв кредит на купівлю житла першого продажу.

Найбільше іпотечних кредитів взяли жителі: Київської області – 61; міста Києва – 47; Одеської області – 16; Львівської, Закарпатської, Волинської областей – по 12.

У Мінекономіки нагадали, що скористатися програмою доступного кредитування можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка становить 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.

Як повідомлялося, програма "єОселя" є однією зі складових політики “Зроблено в Україні”, спрямованої на підтримку українського виробника та стимулювання попиту на вітчизняну продукцію. Програма почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують її Мінекономіки спільно з Мінцифри та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами "єОселі" є Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро.

www.ukrinform.ua