Українська енергосистема уночі та вранці отримувала аварійну допомогу з трьох країн

Українська енергосистема уночі та вранці отримувала аварійну допомогу з трьох країн

На запит України уночі та вранці 18 травня здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Румунії, Словаччини та Польщі.

Про це Міністерство енергетики України повідомило у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Минулої доби потреби українських споживачів покривалися власною генерацією та комерційним імпортом. Аварійну допомогу не залучали. Водночас у вечірні години були застосовані обмеження для споживачів.

Удень 17 травня Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки з її енергосистеми.

У Донецькій області внаслідок ворожого обстрілу вимикалася повітряна лінія обленерго, унаслідок чого без живлення були підстанції та підключені до них побутові споживачі.

Через технологічні причини в регіоні короткостроково вимикалася ще одна повітряна лінія обленерго, що призвело до знеструмлення двох шахт (людей на поверхню не виводили) і побутових споживачів. На цей час усі заживлені.

Увечері 18 травня – з 19:00 до 24:00 – в усіх регіонах заплановано обмеження промислових споживачів. Відключення побутових споживачів наразі не передбачене.

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії обсягом 20 411 МВт/год. Експорту не передбачено

Як повідомляв Укрінформ, російські безпілотники вночі 18 травня атакували об'єкти енергетичної інфраструктури у східному та центральному регіонах України.

www.ukrinform.ua