Чому під час стресу набирається вага: чітка відповідь дієтологів

Чому під час стресу набирається вага: чітка відповідь дієтологів

Стрес може призвести до набору ваги / фото ua.depositphotos.com

Стрес – неминуча і необхідна частина нашого життя. Він може спонукати вас до дії, але іноді стрес не минає, і ви живете з ним – це і є хронічний стрес.

Видання Eating well пише, що хронічний стрес пов’язаний із цілою низкою проблем зі здоров’ям, включно з депресією, проблемами з травленням, когнітивними розладами та болем. І так, ви можете помітити зміни у своїй вазі.

“Хронічний стрес може зруйнувати здоров’я, сприяючи збільшенню ваги і підвищенню рівня цукру в крові. Стрес також впливає на нашу здатність контролювати потяг до їжі”, – каже Лорен Гарріс-Пінкус, M.S., RDN.

Відео дня

Зв’язок між стресом і збільшенням ваги

Стрес не тільки змінює те, як і що ви їсте, а й може змінити гормони, які впливають на апетит і рівень голоду.

“Високий рівень стресу підвищує рівень кортизолу, який змінює швидкість розщеплення організмом певних макроелементів, що призводить до підвищення апетиту і переїдання”, – каже Лорен Твігге, дієтологиня.

Кортизол – це гормон, який виділяється організмом у відповідь на стрес, але він також бере участь в обміні речовин, запаленні та регулюванні рівня цукру в крові.

“Хімічні речовини, що спричиняють стрес, такі як кортизол, можуть провокувати набір ваги, посилюючи відчуття голоду, відкладаючи жир, підвищуючи резистентність до інсуліну і втрачаючи м’язову масу”, – пояснює Гарріс-Пінкус.

Те, де наш організм відкладає жир у відповідь на стрес, також має значення – на жаль, він, як правило, потрапляє в область живота. Цей вид жиру, званий вісцеральним, оточує органи і підвищує ризик розвитку хронічних запалень, діабету, серцево-судинних захворювань і раку.

Крім того, стрес впливає на те, що ви їсте. Коли ми відчуваємо стрес, ми тягнемося до більш калорійних продуктів, таких як чіпси, цукерки та морозиво. Цей процес сам по собі може викликати стрес, що утворює порочне коло.

Хронічний стрес і збільшення ваги

Збільшення ваги – складне явище. На нього впливає безліч чинників, таких як генетика, режим сну, харчування та фізичних навантажень. Стрес теж може посісти своє місце в цьому списку. У п’ятирічному дослідженні вчені виявили, що у людей з найвищим рівнем сприйманого стресу або тих, хто пережив більше стресових подій у житті, ІМТ був трохи вищим порівняно з тими, у кого був низький рівень стресу або не було стресових подій у минулому.

Загалом, дані, що описують зв’язок стресу і ваги, не до кінця зрозумілі, зокрема й те, наскільки сильно стрес може впливати на вашу вагу.

“Дослідження показують, що сильний стрес не тільки впливає на загальну кількість з’їденої їжі, а й змінює види продуктів, які ми хочемо з’їсти. Кортизол часто підштовхує наші смакові вподобання в бік дуже приємних на смак продуктів, які часто містять багато калорій, цукру і жиру”, – каже Твігге.

Управління стресом для запобігання збільшенню ваги

Хоча ми, звісно, не можемо уникнути будь-якого стресу, ми можемо спробувати керувати ним за допомогою зміни способу життя:

  • висипайтеся;
  • дотримуйтеся балансу в харчуванні;
  • додайте у своє життя фізичну активність;
  • подбайте про своє психічне здоров’я.
  • Раніше УНІАН писав, як перестати чекати і стати щасливим просто зараз.

    www.unian.ua