Чому одяг після прання пахне затхлим: експерти поділились порадами

Чому одяг після прання пахне затхлим: експерти поділились порадами

У пралці може з’явитись пліснява / фото ua.depositphotos.com

Іноді буває, що одяг, який дістали з пральної машини, пахне затхлим. Спочатку можна подумати, що це пов’язано з циклом прання при низькій температурі або використанням недостатньої кількості миючого засобу. Однак найчастіша помилка людей полягає в тому, що вони не залишають дверцята пральної машини відкритими між пранням.

“Пральні машини — це темні, вологі місця, які без належної вентиляції можуть бути ідеальним середовищем для розвитку цвілі. У результаті на вашій білизні може з’явитися затхла пліснява або цвіль”, — пояснює Йессіка Белло, власник і головний прибиральник Bello’s Cleaning, якого цитує homesandgardens.

Чому треба залишати дверцята пралки відкритими

Подібно до того, як відкривання вікна ванної кімнати після душу зупинить утворення конденсату та цвілі, провітрювання барабана пральної машини також допомагає вашій побутовій техніці.

Відео дня

“Якщо залишити дверцята пральної машини закритими, коли вона не використовується, волога може утримуватися всередині неї та гумових ущільнювачів дверцят, що сприятиме розвитку цвілі та бактерій, оскільки ці організми процвітають і розмножуються у вологому та вологому середовищі”. пояснює технік Fantastic Services Девід Мілошев.

Щоб запобігти таким проблемам, потрібно завжди залишати дверцята відкритими або принаймні трохи прочиненими після кожного прання, щоб забезпечити достатню циркуляцію повітря всередині приладу.

Затхлі запахи — не єдиний побічний ефект. З часом цвіль може назавжди пошкодити ущільнення дверцят, а це означає, що його доведеться замінити. Крім того, цвіль може досить швидко поширюватися на інші частини пральної машини, такі як контейнер для миючих засобів і за самим барабаном. 

У барабані будь-якої пральної машини з поганою вентиляцією може з’явитися пліснява. Ця проблема більше поширена в пральних машинах із переднім завантаженням, ніж у моделях із верхнім, оскільки ці прилади мають гумові ущільнювачі.

Як прибрати запах плісняви з пралки

Хоча ви можете припустити, що прання на високих температурах значною мірою допоможе знищити цвіль, воно також забезпечує ідеальний рівень вологості для зростання, якщо ви одразу зачиняєте дверцята або регулярно залишаєте вологі речі.

“Вкрай важливо залишати передні дверцята пральної машини з переднім завантаженням відкритими, тому що якщо ви тримаєте їх закритими, вода та вологість усередині призведуть до утворення цвілі на гумі дверцят. Це призведе до появи запахів і несправності дверцят, і загалом це не добре для вашої пральної машини”, — пояснює Ханна Джонс, експерт з благоустрою будинку  New Build Homes..

На щастя, це легко виправити. Достатньо використати засіб для очищення пральної машини.

Раніше УНІАН розповідав, як позбутися від запаху вогкості в рушниках і чи потрібно закривати двері в пральній машині.

www.unian.ua