В Україні запустили інформаційну кампанію з платіжної безпеки

В Україні запустили інформаційну кампанію з платіжної безпеки

Національний банк України разом з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації з 30 травня 2024 року розпочинають Всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки – КібербезпекаФінансів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

Мета заходу – поліпшити обізнаність громадян про платіжну безпеку та сформувати навички із захисту фінансових даних у віртуальному просторі. Сучасна повномасштабна війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі, зокрема спостерігається збільшення проявів кібершахрайства та кіберзлочинності.

Найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками в Україні, як і у світі, традиційно залишається соціальна інженерія. Водночас значна кількість кібершахрайства минулого року була пов’язана з фішингом. Застосовуючи фішингові ресурси (стилізовані під урядові портали та інформаційні ресурси українських банків і платіжних сервісів) та ошукуючи громадян, зловмисники намагалися отримати доступ до їхніх персональних даних, інформації про їхні платіжні інструменти, фінансові номери телефонів та кошти на рахунках.

«Майже чверть користувачів фінансових послуг (26%) стикалася зі спробами платіжного шахрайства, зокрема 3% з них втратили гроші. Зрозуміло, що більш активні споживачі, які частіше користуються інтернетом, інтернет-банкінгом, купують онлайн, частіше потрапляють і в поле зору шахраїв. Тому кожному, навіть досвідченим користувачам, варто удосконалювати свої знання з кібербезпеки», – зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Під час кампанії Національний банк спільно з партнерами роз’яснюватиме споживачам фінансових послуг базові елементи кібербезпеки.

Інформаційна кампанія триватиме до кінця вересня 2024 року в усіх регіонах України. В межах кампанії Національний банк запускає спеціальну вебсторінку (лендинг) «Кібербезпека фінансів» із детальною інформацією про кампанію та правила поведінки у віртуальному просторі.

Як повідомлялось, майже 90% випадків карткового шахрайства пов’язані із розголошенням персональних даних користувачів.

Фото ілюстративне

www.ukrinform.ua