Туреччину можуть вилучити із «сірого списку» фінансового наглядового органу FATF – Bloomberg

Туреччину можуть вилучити із «сірого списку» фінансового наглядового органу FATF - Bloomberg

Туреччина найближчим часом може бути виключена із «сірого списку» Світової організації боротьби з фінансовими злочинами (Financial Action Task Force – FATF). 

Рішення по цьому питанню буде прийняте в кінці червня, повідомляє Bloomberg.

“Туреччину планують виключити зі списку юрисдикцій, які перебувають під посиленим моніторингом, що стане потенційним поштовхом для однієї з найбільших економік Близького Сходу після її зусиль по приборканню незаконних грошових потоків”, – повідомили виданню джерела, обізнані з цим питанням.

Позитивне рішення може бути прийняте в останній день пленарного засідання FATF у Сінгапурі 28 червня

Зазначається, що наразі остаточне рішення з цього питання ще не прийняте, оскільки деякі члени FATF досі негативно ставляться до виключення Туреччини з “сірого списку”.

Вказується, що турецький уряд співпрацював із США, щоб заморозити активи терористів, і цього місяця запропонував законопроект, що регулює криптовалютні платформи, щоб допомогти виконати останню невиконану рекомендацію FATF щодо «нових технологій».

Туреччина була додана до «сірого списку» FATF 21 жовтня 2021 року. Причиною стала недостатня ефективність боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Також Туреччина стала об'єктом пильної уваги з боку країн Заходу після того, як у Туреччину після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну приїхало багато заможних громадян Росії.

Як повідомляв Укрінформ, громадяни Росії, які приїхали в Туреччину після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, покидають країну через неможливість отримання дозволів на проживання та фінансові проблеми, зокрема, із банківськими послугами через санкції.На початку цього року Туреччина припинила грошові перекази з Росії.

 Фото: unsplash

www.ukrinform.ua